چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

شکوفایی صنعت پتروشیمی در دولت تدبیر و امید
توسعه صنعت پتروشیمی کشور با تدابیر دولت یازدهم، این صنعت را شکوفاتر کرد.
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
رفاه و آرامش؛ ارمغان گاز برای مردم
اقدام‌های شرکت ملی گاز برای رفع محرومیت‌ از قشور مردم و توسعه عدالت اجتماعی در جامعه با گازرسانی سریع و پایدار، سبب شده است این شرکت به یکی از افتخارهای دولت‌های یازدهم و دوازدهم تبدیل شود.
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
رشد پیش‌بینی بانک‌های جهانی درباره قیمت نفت
بانک‌های مهم جهان پیش‌بینی خود را درباره قیمت نفت افزایش داده‌اند، اما همچنان درباره خطرهای پیش روی بازار نفت هشدار می‌دهند.
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
پالایش و پخش در قاب 39
22 بهمن سال 57 حکومت پهلوی که پایه‌های آن از سال‌ها پیش لرزان شده بود، فرو ریخت و طومار 50 ساله آن درهم پیچیده شد.
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
آرامش زمستانی مازنی‌ها
خط انتقال گاز دامغان - کیاسر - ساری - نکا با عبور از طبیعت سرسبز، ضامن پایداری گازرسانی به مناطق شمالی کشور شده و با تاثیر مثبت بر کاهش قطع درختان و استفاده از هیزم، به جنگل‌های انبوه مازندران جانی دوباره می‌بخشد.
سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
برای قضاوت درباره گازرسانی انصاف داشته باشیم
گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور، اقدامی بزرگ با هزینه‌های فراوان است که برای تحقق آن باید مسائل مختلفی از جمله حفظ محیط زیست، صرفه اقتصادی، رفاه مردم و اجرای صحیح قانون در نظر گرفته شود. قضاوت درباره گازرسانی بدون درنظر گرفتن این عوامل منصفانه نیست.
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۵۳
سکوت خلیج فارس، بهرگانسر و «سانچی»
چهار روز از حادثه نفتکش «سانچی» گذشته که برای بازدید از سکوی نفتی بهرگانسر، به استان بوشهر می‌رویم. هم دریاست و هم آتش (مشعل). نمی‌شود لحظه‌ای به یاد 32 خدمه نفتکش «سانچی» که شهادت‌گونه جان‌شان را از دست دادند، نباشیم.
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۰۱
توسعه صنعت پتروشیمی در فضای پسابرجامی
جایگاه صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور برکسی پوشیده نیست. این صنعت در دوران تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، نقشی بسزا در سرپا نگه داشتن اقتصاد داشته است، اما لازمه بودن و ماندن، رشد و توسعه است که توسعه و دستیابی به بازارهای جهانی صنعت پتروشیمی نیز در گرو گسترش روابط بین‌المللی است.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
غروب سانچی
هشت شبانه روز انتظار و امید برای نجات 32 خدمه «سانچی» ظهر یکشنبه به پایان رسید و سرنوشت 29 خدمه نفتکش سانچی به آب سپرده شد. بدون شک علل تصادم نفتکش تحت مدیریت ایران با فله بر هنگ کنگ باید هر چه سریعتر مشخص شود این فقط خواسته خانواده بازماندگان سانچی نیست این خواست یک ملت است که دیروز را آرام نگرفت.
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
مظلومیت دریانوردان
نگرانی را می‌شود در چهر‌ه‌های‌ تک تک‌شان دید، با‌این‌حال به خودشان مسلط هستند. یکی از بستگان کاپیتان نفتکش ایرانی حادثه‌دیده در دریای چین می‌گوید: «همان موقع که لباس دریانوردی به تن کردند می‌دانستند با جان‌شان بازی می‌کنند، اما هدف‌شان خدمت به کشور بود و خطر را به جان خریدند.»
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
« قبلی ۱ صفحه ۲ از ۸ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ بعدی »