شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

مظلومیت دریانوردان
نگرانی را می‌شود در چهر‌ه‌های‌ تک تک‌شان دید، با‌این‌حال به خودشان مسلط هستند. یکی از بستگان کاپیتان نفتکش ایرانی حادثه‌دیده در دریای چین می‌گوید: «همان موقع که لباس دریانوردی به تن کردند می‌دانستند با جان‌شان بازی می‌کنند، اما هدف‌شان خدمت به کشور بود و خطر را به جان خریدند.»
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
روزشمار فوران چاه در رگ‎سفید
مهارگران فوران چاه 147 در رگ‎سفید، رگ خواب میدانی را در دست گرفتند که به اذعان کارشناسان و متخصصان دیروز و امروز صنعت نفت، قابل مقایسه با حوادث مشابهی از این دست نبود و از این رو، پیکار نفس‎گیرتری را می‎طلبید.
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
ایران مناسب‌ترین موقعیت را برای صدور گاز در منطقه دارد
ایران به عنوان بزرگ‌ترین دارنده ذخایر اثبات‌شده گاز طبیعی در جهان، می‌تواند جایگاه و سهم خود را در منطقه برای بدل شدن به یکی از صادرکنندگان عمده گاز ارتقا دهد و این هدف در چشم‌انداز 1400 دیده شده است.
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
3 دستاورد ایران در روز توافق اوپک
ما پایمان را از روی گاز برنمی‌داریم تا به جایی برسیم که وقتی بازار (نفت) سالم بود، آنجا بودیم، این را وزیر انرژی عربستان، صبح پنجشنبه (نهم آذرماه)، چند دقیقه پیش از آغاز نشست ۱۷۳ وزیران نفت و انرژی اوپک به خبرنگاران گفت.
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
کار کار انگلیسی هاست!!
«هر بنایی که زندگی در آن جریان نداشته باشد، محکوم به خراب شدن است» این جمله، حکایت نخستین کنسولگری انگلیس در ایران (کرمان) است که مشاور مدیریت موزه‌ها صنعت نفت، آقای عبدالعلی پور درباره وضع پیش آمده برای این ساختمان می گوید؛ آنها (موزه صنعت نفت) اما تلاش دارند بار دیگر، به این ساختمان 200 و اندی ساله روح زندگی ببخشند و آن را به موزه ای برای بازدید همگان تبدیل کنند.
چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
NGLها در خدمت توسعه صنعت پتروشیمی ایران
یکی از برنامه‌های محوری وزارت نفت در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم اجرای طرح‌های جمع آوری گازهای همراه نفت با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در گام اول و سپس تکمیل زنجیره‌ ارزش در گام‌های بعدی است.
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
اژدهای رگ سفید بی وقفه تنوره می‌کشد
نبرد جان سختی و غرش آتش
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
زنجیره ارزش اوره در صنعت پتروشیمی کامل می‌شود
همزمان با آغاز شمارش معکوس راه اندازی فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس، در حالی یکی از بزرگترین مجتمع‌های تولید اوره و آمونیاک جهان در صنعت پتروشیمی ایران شکل می‌گیرد که برنامه‌ریزی تکمیل زنجیره ارزش اوره با تولید دو محصول با ارزش از آن آغاز شده است.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
سایه جنگ در پالایشگاه اصفهان
عملیات زیربنایی احداث پالایشگاه اصفهان ، در زمینی به مساحت 340 هکتار در شمال شهر اصفهان که در اوج شکوفایی انقلاب اسلامی و در مرحله پیشرفت فیزیکی حدود 90 درصد توسط پیمانکار خارجی متوقف شده بود، در سال 1357 به دست نیروهای متخصص و توانمند صنعت نفت تکمیل شد.
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
2 هزار و 888 روز جنگ، 2 هزار و 840 بار بمباران
خارک، اسطوره مقاومت
جزیره خارک که همواره شاهرگ حیاتی صنعت نفت و اقتصاد کشور بوده است، با آغاز جنگ تحمیلی، آماج حملات پیاپی دشمن بعثی قرار گرفت، اما در این جزیره راهبردی نیز همچون دیگر میدان‌های نبرد، دشمن تا دندان مسلح، مغلوب هوش، ایمان، وحدت و یکپارچگی نیروهای فنی و نظامی جمهوری اسلامی ایران شد.
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
« قبلی ۱ ۲ صفحه ۳ از ۸ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ بعدی »