شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

چند نکته درباره مخالفان قرارداد نفتی
این روزها اگر دنبال‌کننده تیترهای برخی روزنامه‌ها باشیم و برخی برنامه‌های صدا و سیما را درباره قرارداد با توتال نگاه کنیم، به‌ یقین به این می‌رسیم که کشور در زمینه نفت و گاز از دست رفته و خاکریز‌های عزت و غرور ایرانی تا لب سنگر آخر فتح شده است!
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
توسعه صنعت نفت با بهره‎برداری صحیح از قراردادهای جدید نفتی
موضوع طراحی الگوی جدید قراردادهای نفتی برای توسعه صنایع نفت و گاز ایران مدت‎هاست که در محافل مختلف خبری و کارشناسی مطرح است، قراردادهای پیشین برای مشارکت با خارجی‎ها در توسعه این صنعت کارآیی خود را از دست داده و لازم بود برای جا نماندن از رقابت سخت در این حوزه الگوی قراردادهای نفتی نوسازی و بهینه شود.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
دلواپسی جنگی برای قرارداد توسعه فاز 11
«دلواپسی» هر روز شکل تازه‌ای به‌ خود می‌گیرد؛ یک روز برجام است و روز دیگر خرید ایرباس؛ یک روز FATF است و حالا هم قرارداد ایران با توتال. همان‌هایی که فراموش کرده‌اند ایران روزی نفت می‌داد و به جایش کالا تحویل می‌گرفت. همان‌ها که حالا می‌خواهند وزیر نفت را برای پاسخ درباره این ماجرا به مجلس بکشند؛ به روحانی نامه می‌نویسند و برای «توقف موقتی قرارداد توتال» طرح سه‌فوریتی تهیه می‌کنند.
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
توتال و ترازوی میهن دوستی زنگنه و مخالفانش
شرکت توتال یک غول صاحب سرمایه و فناوری در صنایع نفت و گاز است و هر فعالیتی که برایش سودآوری بیشتر داشته باشد آن را در اولویت قرار می‌دهد، این غول نفتی در 20 سال سپری شده و در اوج تحریم‌های سرمایه گذاری در ایران دوبار تابوشکنی کرده و در کنسرسیوم ایرانی-فرانسوی-چینی توسعه فاز 11 شرکت کرده است.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
پاسخ منفی فراکسیون‌ها به تهیه طرح 3 فوریتی ضد قرارداد فاز 11
انزوای تندروها در بهارستان
مخالفت با قرارداد توتال پشتوانه‌ای حدود دو سال دارد، از سال 94 یعنی زمانی که بحث مدل جدید قراردادهای نفتی با عنوان ipc در دولت مطرح شد، طیف مخالف دولت تنها یک حرف می‌زند و آن این‌که این مدل جدید قراردادی یعنی فروختن منابع و منافع ملی به خارجی‌ها.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
استقبال شرکت‌ها‌ی خارجی برای سرمایه گذاری در ایران
پس از حضور توتال
نشانه‌ها‌ حاکی از آن است که شرکت‌ها‌ی مختلف برای عقب نماندن از شرکت‌ها‌ی فرانسوی همچون توتال وارد مذاکره با ایران برای انجام سرمایه گذاری شده‌اند.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
پاسخ به ابهام‌های قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی
کمتر از یک هفته از امضای قرارداد شرکت ملی نفت ایران با کنسرسیومی به رهبری توتال‌ فرانسه و مشارکت CNPCI چین و پتروپارس برای طرح توسعه فاز 11 پارس‌جنوبی می‌گذرد و در همین مدت کوتاه این قرارداد در نوک پیکان منتقدان دولت قرار گرفته است، این انتقادها در حالی مطرح می‌شود که قطر در آن‌سوی این میدان مشترک با همه توان در حال تولید است.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
توتال برگشت، با «اولین»های بسیار
مهم‌ترین رویداد هفته گذشته در حوزه اقتصادی که به امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی با مشارکت شرکت توتال، شرکت ملی نفت چین (CNPCI) و شرکت ایرانی پتروپارس اختصاص داشت، سر و صداهای زیادی به پا کرد و بر صدر خبرهای رسانه‌های تراز اول جهان قرار گرفت.
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
بهانه‌ای برای حل یک اختلاف
قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی با توتال از هر لحاظ قرارداد بزرگی است، چه از نظر ویژگی‌های خود قرارداد و چه از منظر شدت مخالفت‌ها و انتقادهایی که توسط عده‌ای صورت گرفت.
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
ناشنوایی؛ دلیل انتقادات تکراری قراردادهای نفتی
در روز های اخیر حتی تلاش می شود شبهه ای جدید ایجاد گردد مبنی بر این که توسعه فاز 11 از عهده نیروهای داخلی بر می آمده و حتی اعلام می شود که پیمانکاران داخلی از این طرح خبر نداشته اند که این اظهارات آخر بسیار شگفت انگیز است و معلوم نیست چگونه پیمانکاران حالا دیگر پرسابقه نفتی که سال هاست در حوزه نفت و گاز طرح های بزرگی را در دست داشته اند از طرح توسعه نیمه کاره مانده فاز 11 پارس جنوبی خبر نداشته اند.
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۸ ۶ ۷ ۸ بعدی »