یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

PetroEnergy Information Network

گزارش

نفــت زن و مرد ندارد
حضور و نقش زنان در صنعت نفت امروز ایران، بی سابقه است
«ما تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم.» این شاه بیت سخنرانی‌های مختلف حسن روحانی در مناسبت‌های فراوان از جمله کارزار انتخابات ریاست جمهوری اخیر بود. صدای جامعه زنان از سوی رئیس جمهوری تکرار شد؛ موضوعی که روزنه‌های امید آن در دولت یازدهم هم به چشم آمد. همان زمان که رئیس جمهوری آزمون استخدامی را به تعویق انداخت تا حقوق زنان در فرصت‌های شغلی تامین و سهمیه‌های جنسیتی در مسیر رعایت عدالت اصلاح شود.
شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
محصولات پتروشیمی ایران پشت دروازه‌های سن پترزبورگ
مجتمع های پتروشیمی ایران صادرات محصولات مختلف پلیمری و شیمیایی به بازار بزرگ روسیه را آغاز کردند.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
فاینانس ١٣ میلیارد دلاری کره‌ای‌ها نهایی شد
فاینانس ١٣ میلیارد دلاری کره‌ای‌ها، سد بزرگی را می‌شکند، بانک‌هایی که از همکاری با ایران هراس داشتند، بعد از این می‌توانند پروژه‌های ایرانی را فاینانس کنند، پیش‌بینی می‌شود پس از بانک‌های کره‌ای، بانک‌های ژاپنی و بعد از آن بانک‌های اروپایی راحت‌تر با ایران کار کنند.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
انرژی، حمل و نقل، پتروشیمی و خودرو جذاب‌ترین حوزه ‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی
چرا ایران مقصد مناسب برای سرمایه‌گذاری است؟
اگر سال 1394، سخت‌ترین سال اقتصاد ایران در دهه‌های اخیر لقب گرفته است، سال 1396 می‌تواند سال ورود به دوران جدید برای اقتصاد نام گیرد.
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
زنگنه بماند حال بعضی‌ها بد می‌شود!
واکاوی مختصری از یک هیاهوی رسانه‌ای
«دست‌ها‌ی پنهان»، «باندهای مافیایی»، «سرویس‌ها‌ی جاسوسی» اینها‌ تعابیری هستند که از فرط تکرار از آنها حساسیت زدایی شده است. اهل فکر و فن اما می‌دانند که این بی حسی چه پیامدهایی دارد و از اساس ابزارهای این حساسیت زدایی کدام است.
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
فراز و فرودهای تولید نفت در زاگرس جنوبی
میدان‎های سروستان و سعادت آباد که اسفندماه سال 91 با هدف تولید روزانه 15 هزار بشکه نفت به طور رسمی راه اندازی شدند، هم اکنون حدود 6 هزار بشکه در روز نفت تولید می‎کنند و مطالعات برای افزایش برداشت از این میدان‎ها در دستور کار است.
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
افزایش صادرات و شتاب در اجرای پروژه‌ها از دستاورد‎های برجام در صنعت نفت است
رشد 2 برابری صادرات نفت ایران، افزایش درآمدهای ارزی کشور، تسهیل در جذب منابع مالی، آغاز نوسازی پالایشگاه‌ها، آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای حدود 80 میلیارد دلار سرمایه گذاری و حذف دلالان بخشی از دستاوردهای برجام در صنعت نفت به شمار می‌رود.
شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۸
حفظ تعادل در بازار نفت همگام با جزر و مد قیمت ها
چرا تمدید تصمیم اوپک باعث افزایش قیمت نفت نشد؟
شرایط بازار نفت و کاهش قیمت ها پس از نشست 172 اوپک را می توان به موج مرده شبیه دانست. موجی با دامنه کوتاه که علت به وجود آمدنش در محل وجود ندارد و برای یافتن منشا آن باید افقی دورتر را جستجو کرد.
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
بلوف با کرسنت قلابی
دلواپسان از بدیهیات قرارداد فروش گاز به ترکیه، شاهنامه ساختند
انتخابات تمام شد، نتیجه دلخواهشان نبود، اما بالاخره برای هر تخریبی، دستاویزی نیاز است، این روزها پس از خبرهایی که مکررا پیروزی همه مردم ایران را نوید می‌دهد، افراد و گروه‌های غیرمنتفع و دلواپس، چنان زخم خوردند که از واژه اصلاح از زبان وزیر نفت، برای خود مفت‌فروشی بیرون کشیده‌اند.
دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۷