خودروهای عمومی مجاز به ذخیره 10 درصد بنزین سهمیه ای هستند

شانا_ گروه پالایش و پخش: خودروهای عمومی بر خلاف خودروهای شخصی تنها 10 درصد از سهمیه بنزین خود را می توانند به مدت یک ماه ذخیره کنند.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در گفتگو با خبرنگار شانا با تاکید بر این که وسایل نقلیه عمومی سوختشان را باید در خدمت عموم مصرف کنند، افزود: ذخیره تمام سوخت برای خودروی عمومی بی معنی است.

به گفته محسن روحانی در گذشته یک سوم سهمیه بنزین یک ماه خودروی عمومی ذخیره و به ماه بعد منتقل می شد که این میزان از اواخر سال گذشته به 10 درصد تقلیل یافته است.

وی درباره امکان ذخیره نفت گاز برای خودروهای عمومی نیز گفت: این میزان برای خودروهای نفت گازسوز حداکثر دو روز است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت توضیح داد: به عنوان مثال به مینی بوس 60 لیتر نفت گاز در ماه تعلق می گیرد که در صورت عدم سوخت گیری در یک ماه، تنها این سهمیه به مدت دو روز (معادل 120 لیتر) در کارت ذخیره خواهد شد.

سهمیه بنزین خودروهای شخصی محفوظ است 

روحانی همچنین در مورد خودروهای دوگانه سوز شخصی گفت: در این مورد نیز بنزین خودروهای شخصی در کارت ذخیره و به ماه بعد منتقل می شود.

به گفته وی سهمیه بنزین خودروهای دو گانه سوز عمومی (بنزین - سی ان جی و بنزین - ال پی جی) کمتر از خودروهای بنزین سوز است که در این مورد نیز 10  درصد آن به ماه بعد منتقل می شود.

کد خبر 214847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =