افزایش حجم گاز دریافتی پالایشگاه فجرجم از مخزن پارس جنوبی

حجم دریافت گاز پالایشگاه فجر جم از پارس جنوبی تا سه سال آینده دو برابر می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجر جم در حاشیه بیستمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به این که این پالایشگاه هم اکنون ظرفیت دریافت ٢۵ میلیون مترمکعب گاز از مخزن پارس جنوبی را دارد به خبرنگار شانا گفت: این مقدار تا سه سال آینده به ۵٠ میلیون مترمکعب افزایش می یابد.

هادی هاشم زاده فرهنگ با بیان این که تا سه سال آینده ظرفیت فرآورش گاز کشور از ١٨٩ میلیارد مترمکعب به ٣٣٠ میلیارد مترمکعب در سال افزایش می یابد، افزود: بر اساس برنامه پیش بینی شده، 16.5 میلیارد مترمکعب از این مقدار در پالایشگاه فجرجم تحقق می یابد.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، ۵٠ میلیون مترمکعب گاز پارس جنوبی تا سه سال آینده جایگزین گاز دریافتی از حوزه نار و کنگان می شود.

فرهنگ تصریح کرد: هم اکنون ٢۵ میلیون مترمکعب گاز دریافتی از پارس جنوبی که گاز خشک ولی ترش است با گاز چاههای نار و کنگان مخلوط و در این پالایشگاه فرآورش می شود.

وی با اشاره به این که برای انجام این پروژه باید از مهندسان مشاور استفاده کرد تا پالایشگاه برای دریافت این خوراک آماده شود، اظهار کرد: پس از طراحی این پروژه توسط پیمانکار به روش EPC اجرا می شود.

کد خبر 240445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =