گازرسانی به روستاهای کشور در دولت دوازدهم هم با سرعت ادامه دارد

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به این که در دولت دوازدهم گازرسانی به روستاهای کشور با سرعت ادامه یافت، گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم کشور ما از نظر بهره‌مندی از گاز به عنوان سوخت دوستدار محیط زیست در دنیا پیشگام است.

به گزارش شانا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه، 6 دی‌ماه) در آیین بهره‌برداری از عظیم‌ترین پروژه گازرسانی کشور در استان خراسان با بیان این که دولت با جدیت به دنبال حل مشکلات مردم گوشه و کنار کشور است، گفت: کار مهمی که در این دولت اجرا شد خدمت‌رسانی به روستاهای کشور به عنوان مراکز تولید است تا مردم روستا از امکانات مناسب برخوردار باشند.

وی با اشاره به تامین آب آشامیدنی روستاها در چهار سال گذشته گفت: زمانی 6000 روستا فاقد شبکه آب بهداشتی بود، در این دولت 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به این مهم اختصاص یافت و در سال 95 به اندازه دوره 10 ساله قبل از آن آبرسانی بهداشتی به روستاها انجام شد و این روند در سال 96 و 97 هم ادامه خواهد یافت.

جهانگیری با اشاره به این که در این دولت گازرسانی به روستاهای کشور با سرعت ادامه یافت، گفت: با افتخار اعلام می کنیم کشور ما از نظر بهره مندی از گاز به عنوان سوخت دوستدار محیط زیست در دنیا پیشگام است و مردم ما چه در پایتخت و چه در روستاهای دور افتاده از این سوخت مطمئن استفاده می کنند.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: در آغاز به‌کار دولت یازدهم نزدیک به 14 هزار روستا از نعمت گاز بهره‌مند بودند و در چهار سال و نیم گذشته 10 هزار روستای دیگر به شبکه گاز کشور متصل شدند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به این که در آینده نزدیک روستایی نداشته باشیم که از نعمت گاز برخوردار نباشد، گفت: امروز 92 درصد جمعیت روستایی کشور از شبکه گاز برخوردار هستند و باید به بقیه روستاها نیز گاز رسانی شود.

کد خبر 280519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =