صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری در گازرسانی به نیروگاه‌ها در 9 ماه امسال

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: با وارد مدار شدن فازهای جدید پارس جنوبی از ابتدای امسال، افزون بر افزایش خیره‌کننده حجم گازرسانی به نیروگاه‌ها، صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری را به همراه داشته است.

سعید مومنی، درباره تاثیر راه‌اندازی آخرین فازهای پارس جنوبی در توسعه گازرسانی به نیروگاه‌های کشور، گفت: فازهای جدید پارس جنوبی که فروردین ماه امسال به بهره‌برداری رسیدند، تاثیر زیادی در توسعه گازرسانی به بخش‌های مختلف کشور از خانگی تا صنایع و نیروگاه‌ها داشتند. 

وی افزود: میانگین تحویل روزانه گاز به نیروگاه‌ها در 9 ماه پارسال ( پایان آذر)، 189 میلیون مترمکعب بود، در حالی که امسال در همین مدت به طور میانگین روزانه 200 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال، چهار میلیارد مترمکعب افزایش نشان می‌دهد. 

مومنی با بیان این‌که چهار میلیارد مترمکعب افزایش برابر 5.5 درصد رشد است، ادامه داد: از آنجا که استفاده از گاز به جای سوخت مایع در نیروگاه‌ها، صرفه اقتصادی فراوانی دارد در این افزایش سوخت‌رسانی گاز نیز حداقل یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی داشتیم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز تصریح کرد: 200 میلیون مترمکعب گاز میانگین تحویل روزانه به نیروگاه‌هاست، اما این رقم خارج از میانگین، در برخی روزها 270 میلیون مترمکعب گاز بوده است.

 

کد خبر 280920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =