چارچوب همکاری اوپک و غیراوپک باید حفظ شود

وزیر انرژی روسیه در نشست وزارتی اوپک و غیراوپک اعلام کرد چارچوب همکاری اوپک و غیراوپک باید حفظ شود.

به گزارش شانا از وین، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، امروز ( شنبه دوم تیرماه) در افتتاحیه نشست وزارتی کشورهای تولیدکننده نفت عضو و غیر عضو اوپک، اعلام کرد: امروز بسیار مهم است که ما نتایج فعلی همکاری‌مان در سال جاری و همچنین راهبردی را که برای ادامه فرآیند پایدار باید پیش گرفته شود بررسی کنیم.

وی افزود: هنگامی که در سال 2016 کار را آغاز کردیم، بنیادی بسیار محکم ایجاد کردیم که می‌تواند مبنای همکاری‌های همیشگی میان تولیدکنندگان عمده نفت در آینده باشد، حتی پس از آن که توافق جهانی کاهش تولید نفت منقضی شود.

وزیر انرژی روسیه گفت: اقدام قاطع ما نه تنها به حفظ صنعت نفت کمک کرده، بلکه تأثیری مثبت بر اقتصاد جهانی نیز داشته است.

نواک گفت: شرایط کنونی بازار بسیار مهم است، زیرا نه تنها باید دوباره اقدامی قاطع انجام دهیم، بلکه نیازهای بازار در مقطع کنونی را تأمین کند.

وی افزود: سازوکارهای کنونی عرضه و تقاضا در بازار، سبب می‌شوند تصمیم اخیر اوپک درست باشد و این تصمیم به توازنی که می‌خواهیم، کمک می‌کند.

به گفته وزیر انرژی روسیه، موفقیت تلاش‎های مشترک تولیدکنندگان نفت، مسیر را برای توسعه چشمگیر این همکاری باز می‌کند. بهتر است ساختاری را که داریم، برای مذاکرات و نظارت بر بازار و تصمیم‌گیری درباره اقدام‌های لازم حفظ کنیم.

نواک ادامه داد: در اجلاس اوپک پیشنهادهای جذابی مطرح شد که باید با دقت بررسی شوند. یکی از نتایج مهم سمینار که شایسته توجه ویژه است، تعیین جایگاه صنعت نفت است. باور دارم صنعت نفت یکی از زمینه‌های برخوردار از فناوری‎های پیشرفته است که منافع همه مردم جهان را تأمین می‎کند و یکی از محرک‎های اصلی اقتصاد جهانی است.

وی اظهار کرد: باید وقت بیشتری را برای رایزنی با جامعه کارشناسی جهان صرف کنیم و درباره چالش‌هایی که در پیش داریم، بحث کنیم. ما مسئول امنیت انرژی جهان هستیم. ما به تأمین برق جهان کمک می‌کنیم، همچنین در برابر نسل‎های آینده کارشناسان که در صنعت ما کار می‌کنند، مسئول هستیم.

کد خبر 283409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =