ساختار شرکت‎های تابع نفت به بازآرایی در حوزه مدیریت دارایی‎های فیزیکی نیاز دارد

مدیرکل اداره نظام مدیریت دارایی‎های فیزیکی وزارت نفت معتقد است، ساختار شرکت‎های زیرمجموعه این وزارتخانه به بازآرایی و بازنگری در حوزه مدیریت دارایی‎های فیزیکی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، علیرضا اصل عربی امروز (دوشنبه، چهارم تیر ماه) در نخستین کنفرانس مدیریت یکپارچگی داراییهای فیزیکی صنعت نفت و گاز ساحل و فراساحل به عنوان رئیس میزگرد «فرصت‌ها و چالش‌های استقرار مدیریت یکپارچگی دارایی‌ها در صنعت نفت» سخنرانی کرد و با اشاره به قدمت بسیاری از تاسیسات صنعت نفت، صیانت از دارایی‌های فیزیکی را ضروری برشمرد.

وی گفت: در جهان، 2 تا 2.5 درصد ارزش دارایی‌ها هزینه نگهداری و تعمیرات میشود و چنین رویکردی در صنعت نفت ایران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

اصل عربی با اشاره به صحبت‌های امروز مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این کنفرانس مبنی بر حرکت به سمت بهره‌مندی بیشتر از توانمندی‌های بخش خصوصی، عنوان کرد: شرکتهای خصوصی برای موفقیت در این مسیر، باید در حوزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی تقویت شوند.

به گفته وی، کنفرانس مدیریت یکپارچگی داراییهای فیزیکی صنعت نفت و گاز ساحل و فراساحل به دنبال شناسایی و معرفی الزامات مدیریت دارایی‌های فیزیکی، اقدامات شرکت‌های پیشرو بین‌المللی در این حوزه، سیاست‌های وزارتی و نحوه استفاده بهینه از ظرفیت شرکت‌های داخلی در این زمینه است.

نخستین کنفرانس مدیریت یکپارچگی داراییها در نفت و گاز ساحل و فراساحل از سوی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و با همکاری شرکت نفت و گاز پارس، شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت پایانه‌های نفتی ایران، شرکت ملی حفاری و شرکت نفت خزر امروز در هتل اسپیناس پالاس تهران آغاز به کار کرد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

کد خبر 283450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =