افزایش خیره‌کننده عرضه میعانات گازی به واحدهای پالایشی داخلی

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از افزایش خیره‌کننده عرضه میعانات گازی به واحدهای پالایشی داخلی خبر داد و گفت: به منظور تسهیل عرضه داخلی، بارگیری میعانات گازی از بندر شهید رجایی از دیروز (10 تیرماه) آغاز شده است.

سعید خوشرو در گفت‌وگو با خبرنگار شانا با یادآوری این که خوراک واحدهای تولیدی داخلی تاکنون از محل تولید میعانات گازی خانگیران و ایلام تامین شده است، تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران به منظور حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از خام‌فروشی افزون بر تامین میعانات گازی از میدان‎های فوق تصمیم گرفته است عرضه میعانات گازی پارس جنوبی را ابتدا از مبدأ بندرعباس و سپس با تکمیل زیرساخت‌های مربوط از منطقه عسلویه ازسرگیرد.

وی با بیان این‌که در یک ماه گذشته ۴۰ هزار تن میعانات پارس جنوبی از مبدا بندرعباس عرضه شده است، تصریح کرد: برداشت این میعانات ازسوی پالایشگران کوچک داخلی از دیروز آغاز شده است.

خوشرو با تاکید بر این که عرضه میعانات گازی در صورت نیاز بازار قابل افزایش است، تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، زمان تحویل محموله‌های میعانات گازی به متقاضیان به گونه‌ای تنظیم می‌شود که واحدهای تولیدی نسبت به تامین چندماهه خوراک مطمئن باشند‌.

خوشرو با یادآوری این‌که شرکت ملی نفت ایران در سال‌های اخیر و به منظور تامین خوراک مورد نیاز پالایشگران کوچک داخل کشور نسبت به عرضه مستمر میعانات گازی از طریق بورس انرژی اقدام کرده است، افزود: با توجه به افزایش تقاضای داخلی و عدم امکان تامین آن از منابعی همچون میعانات گازی ایلام و خانگیران، شرکت ملی نفت امکانات مورد نیاز برای بارگیری زمینی میعانات گازی پارس جنوبی را فراهم کرده است.

کد خبر 283527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =