درآمدهای ریالی حاصل از فروش نفت، 74 درصد افزایش یافته است

سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه 74 درصد درآمدهای ریالی حاصل از فروش نفت در سه ماه نخست امسال با افزایش روبه‌رو شده، اما باوجود مطلوب بودن منابع ارزی کشور و افزایش حدود 21 درصدی صادرات باید نیازها و مشکلات برطرف شود.

به گزارش شانا به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت با اشاره به این‌که در بودجه سال 97 پیش‌بینی صادرات روزانه 2 میلیون و 410 هزار بشکه‌ای نفت خام و میعانات گازی با قیمت 55 دلار برای هر بشکه لحاظ شده است، گفت: البته 2 میلیون و 550 هزار بشکه نفت با قیمت حدود 65 دلار با توجه به اتفاق‌های رخ داده به فروش رفته است.

سخنگوی دولت در این خصوص افزود: با لحاظ نرخ تسعیر دلار 3 هزار و 500 تومانی در کل سال معادل 107 هزار میلیارد تومان سهم دولت می‌شود که بر این اساس 32 درصد از منابع به صندوق توسعه ملی و 14.5 درصد به شرکت ملی نفت برای طرح‌های توسعه‌ای اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه 74درصد درآمدهای ریالی حاصل از فروش نفت در سه ماه نخست امسال با افزایش روبه‌رو شده، اما باوجود مطلوب بودن منابع ارزی کشور و افزایش حدود 21 درصدی صادرات باید نیازها برطرف شود.

نوبخت عنوان کرد: با توجه به درآمدهای ارزی نباید قیمت ارز با نوسان روبه‌رو می‌شد، اما به دلیل انتظار تورمی ناشی از شوک سیاسی تحریم‌ها، میزان تقاضای ارزی در کشور با رشد روبه‌رو شد، به نحوی که به افزایش قیمت ارز انجامید.

سخنگوی دولت گفت: سناریوهای مختلف و پیش‌بینی برای درآمدهای ارزی کشور در آینده و مصارف و تنظیم بودجه‌ای در نظر گرفته شده که این موضوع در جلسه کمیسیون اقتصادی تشریح شد.

به گزارش شانا، جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، عصر دیروز (دوشنبه، 11 تیرماه) با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصاد و دارایی و مسئولان دیوان محاسبات و سازمان‌های نظارتی در خصوص بررسی مسائل ارزی کشور برگزار شد.

کد خبر 283543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =