همکاری ایران و کره جنوبی برای الگوسازی در بهره‌وری انرژی

میزگرد مشترک موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی (IIES) و موسسه مطالعات اقتصاد انرژی کره‌جنوبی (KEEI) با محور برنامه عملیاتی و سیاست‌های انرژی 2 کشور برگزار شد.

محمدمتقی، معاون پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در جریان برگزاری میزگرد تخصصی با حضور کارشناسان ارشد موسسه مطالعات انرژی و موسسه اقتصاد انرژی کره‌جنوبی به خبرنگار شانا گفت: این میزگرد، سومین کارگاه مشترک موسسه مطالعات بین المللی انرژی و موسسه مطالعات اقتصاد انرژی کره‌جنوبی است. این موسسه رتبه نخست در آسیا و دوازدهمین مجموعه جهان در حوزه مطالعات انرژی را دارد و تمرکز آن روی مطالعات راهبردی در حوزه اقتصاد انرژی و سیاست‌گذاری‌های کلان انرژی برای دولت کره است.

وی افزود: این نشست در دو بخش تنظیم شد، بخش نخست مربوط به بهره‌وری و کارایی انرژی و اقدام‌های اجرایی حوزه ملی دولت‌ها بود که برنامه عملیاتی و سیاست‌های انرژی کره در حوزه ملی در آن ارائه شد و دومین مطلب از موسسه مطالعات بین المللی انرژی در بخش عرضه انرژی در کشور بود، زیرا موسسه مطالعات بین المللی انرژی در حال الگوسازی این بخش است.

متقی گفت: در این میزگرد یکی از اعضای تیم موسسه مطالعات اقتصاد انرژی کره درباره سیاست‌های انرژی در حوزه پایین‌دستی مصرف انرژی و بخش‌های مختلف تقاضای انرژی و جایگزینی انرژی‌های تجدیدپذیر با انرژی فسیلی صحبت کرد.

وی همچنین یادآور شد که در این میزگرد درباره توانمندی و شرایط موجود کشور در حوزه گاز گزارشی ارائه شد و تصریح شد که در افق همکاری‌ها برای مشتریان گاز از جمله کره چه فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی وجود دارد و نمایندگان موسسه مطالعات اقتصاد انرژی کره‌جنوبی هم درباره ظرفیت مصرف در حوزه گاز طبیعی توضیحات و گزارش‌هایی ارائه کردند.

معاون پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با اعلام این که این نشست‌ها در قالب تفاهم‌نامه مشترک با موسسه مطالعات اقتصاد انرژی کره‌جنوبی ادامه می‌یابد، گفت: در این نشست‌ها بیشتر به دنبال همفکری و همکاری در حوزه مطالعات راهبردی در حوزه انرژی هستیم. در عین حال ظرفیت هر دو طرف به هم معرفی می‌شود و نتایج را به طرف‌های دولتی و خصوصی فعال صنعت نفت که در ارتباط با موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی هستند، بازتاب می‌دهیم.

کد خبر 283547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =