هیچ توافقی برای افزایش تولید اوپک وجود ندارد

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک اعلام کرد که میان تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک در وین برای تولید روزانه یک میلیون بشکه اضافه توافقی نشده است.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، اعلام کرد که برخی اظهار نظرها درباره امکان افزایش تولید نفت اوپک و متحدانش فراتر از یک میلیون بشکه در روز، نادرست است.

وی گفت: در نشست اخیر اوپک و غیر اوپک در وین، پایتخت اتریش، توافقی برای تولید روزانه یک میلیون بشکه اضافه به دست نیامده است.

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک گفت: در واقع، بیانیه اوپک به خودی خود گویاست و روسیه و دیگر اعضای توافق جهانی کاهش تولید نفت تنها می‌توانند به توافق سطح تولید به دست آمده در پایان سال 2016 میلادی، پایبندی 100 درصدی داشته باشند.

کاظم‌پور اردبیلی گفت: تعجب می‌کنم چرا برخی، مواضعی می‌گیرند که فراتر از توافق است و رفتارهای غیر قانونی آمریکا را در اقدامات یکجانبه، از جمله تحریم ضد روسیه، ایران و ونزوئلا و آغاز جنگ تعرفه گمرکی ضد کل جهان، و فهرستی بی‌پایان رفتارهای قلدرانه ضد کشورها و تمسخر حاکمیت آنها، تشویق می‌کنند.

وی افزود: هر کس کاری فراتر از توافق انجام دهد، آن را نقض کرده و مسئول پیامدهای آن خواهد بود.

نواک دیروز (جمعه 22 تیر ماه) گفت: نمی‌توانم احتمال این مسئله را منتفی بدانم که اگر نیازی برای (عرضه نفت) بیش از یک میلیون بشکه در روز باشد، به سرعت می‌توانیم همگی درباره آن بحث کنیم و همه تصمیم‌های لازم را اتخاذ کنیم.

به گفته نواک، تولیدکنندگان نفت همه ابزارهای لازم (برای افزایش تولید) را در اختیار دارند. وی افزود: اگر لازم باشد، همیشه می‌توانیم با دیگر کشورها تماس بگیریم.

کد خبر 283657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =