۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  • کد خبر: 283725
قیمت نفت در کوتاه مدت پرنوسان خواهد بود

یک بانک آمریکایی پیش‌بینی کرد که بازار نفت در کوتاه‌مدت پرنوسان خواهد بود و شاخص نفت خام برنت قیمت 70 تا 80 دلار را تجربه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد: به دلیل ابهام درباره اختلال احتمالی در عرضه، بازار نفت در کوتاه‌مدت پرنوسان خواهد بود و قیمت شاخص نفت خام برنت به 70 تا 80 دلار برای هر بشکه خواهد رسید.

این بانک در گزارشی اعلام کرد: اختلال در تولید و تحولات عمده در عرضه به دلیل تصمیم‌های سیاسی آمریکا، مهم‌ترین محرک‌های نوسان عوامل بنیادین بازار هستند و تقاضای نفت تاکنون همچنان بالا باقی مانده است.

گلدمن ساکس اعلام کرد: ابهام درباره حجم و زمان‌بندی تحولات عرضه، دورنمای کوتاه‌مدت عوامل بنیادین بازار نفت را گل‌آلود کرده است.

در گزارش این بانک آمده است: این تحولات در عرضه، در کنار افزایش تولید نفت عربستان، این خطر را ایجاد می‌کند که بازار نفت در سه ماه سوم سال 2018 میلادی دچار مازاد عرضه شود.

با این همه، با توجه به ضعف ذخیره‌سازی نفت در جهان، انتظار می‌رود قیمت‌ها در بلندمدت بالا باقی بمانند. گلدمن ساکس اعلام کرد: ذخیره‌سازی جهانی پایین است، تقاضای نفت بالا باقی مانده و ما همچنان انتظار داریم هنگام وضع دوباره تحریم‌های ضدایرانی آمریکا، بازار نفت دچار کمبود عرضه شود.

این بانک پیش‌بینی کرد که قیمت شاخص نفت خام برنت دوباره به 80 دلار برسد، اما بسته به سیاست‌های آمریکا، این اتفاق ممکن است اواخر سال جاری میلادی محقق شود.

گلدمن ساکس همچنین اعلام کرد جنگ تجاری اخیر، به احتمال زیاد تأثیری بر پیش‌بینی این بانک درباره رشد تقاضای نفت در سال 2018 میلادی نخواهد داشت، اما ممکن است بر رشد تقاضای نفت در سال 2019 میلادی تأثیر منفی داشته باشد.

کد خبر 283725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =