احتمال معافیت برخی مشتریان ایران قیمت برنت را 3 دلار کاهش داد

احتمال اعطای معافیت از سوی آمریکا برای برخی خریداران نفت ایران، افت ارزش دلار و کاهش پیش‌بینی رشد اقتصادی برخی کشورها از جمله هند سبب کاهش بیش از سه دلاری قیمت نفت در پایان معاملات روز دوشنبه (25 تیرماه) شد.

به گزارش شانا به نقل از مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، قیمت نفت برنت در پایان معاملات دیروز (دوشنبه، 25 تیرماه) به 70 دلار و 77 سنت برای هر بشکه رسید که سه دلار و 54 سنت در هر بشکه کمتر از روز جمعه (22 تیرماه) بود.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در پایان معاملات دیروز به 68 دلار و 6 سنت برای هر بشکه رسید که 2 دلار و 95 سنت بیشتر از روز گذشته بود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد با وجود خواسته این کشور برای به صفر رساندن واردات نفت از ایران پس از ماه نوامبر 2018، واشینگتن شرایط بازار و نیاز کشورها را در این باره در نظر خواهد گرفت.

برساسا اعلام این وزارتخانه آمریکایی، با توجه به وضع برخی کشورهای خریدار نفت ایران و ناتوانایی آن‎ها در کاهش سریع واردات نفت از این کشور، آمریکا این موضوع را در نظر می‌گیرد و برای برخی واردکنندگان نفت ایران معافیت قائل خواهد شد تا این کشورها بتوانند زمان کافی برای جایگزینی نفت ایران داشته باشند.

کد خبر 283729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =