آیین‌نامه پیوست اجتماعی پروژه‌های صنعتی تدوین می‌شود

مشاور اجتماعی وزیر نفت از تدوین آیین‌نامه پیوست اجتماعی پروژه‌های صنعتی بر اساس قانون برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: در این آیین‌نامه، چارچوب پیوست اجتماعی کاملا مشخص شده و در صورت تصویب، تاثیرات مستقیم و موثر بر ذی‌نفعان سنجش می‌شود.

به گزارش شانا، سیدامیر طالبیان، دبیر چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت، در سخنانی به تبیین ضرورت برگزاری این همایش پرداخت و گفت: مسئولیت اجتماعی به مثابه یک مانیتور در مجموعه نفت عمل می‌کند تا بدانیم چقدر از برنامه اجتماعی خود عقب هستیم. بر این اساس در چند سال اخیر، مسئولیت اجتماعی یکی از مهم‌ترین برنامه‌‎های وزارت نفت بوده است.

وی به تدوین نظام‌‎نامه یکپارچه‌سازی مسئولیت‌اجتماعی در صنعت نفت اشاره و اظهار کرد: با ابلاغ این نظام‌‌نامه، در حوزه مسئولیت‌اجتماعی در پیکره وزارت نفت به وحدت عملی خواهیم رسید و برنامه‌‌ها را به‌صورت یکپارچه سازمان‌دهی خواهیم کرد.

در ادامه این نشست، نسرین جزنی، استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان این‌که همایش مسئولیت اجتماعی باید حول چالش‌های واقعی جامعه طراحی و اجرا شود، افزود: در این همایش به‌جای مطالب و موضوعات تکراری، بکوشیم ابعاد قانونی، اخلاقی، اجتماعی و محیط‌زیستی برنامه‌های صنعتی کشور را تبیین کنیم.

در این نشست، مقرر شد 2 کارگروه جداگانه برای بخش‌های گزارش‌های پایداری و مقالات تخصصی شکل بگیرد و هر یک از این کارگروه‌ها، محورها و موضوعات مهم مرتبط با مسئولیت‌اجتماعی صنعت نفت را بررسی و مصوب کنند.

نسرین جزنی به عنوان دبیر کارگروه بخش مقالات و محمدرضا مهدی‎‌زاده، طاهره خارستانی، محسن انصاری، سیداحمد صالحی و مژده قنبری به عنوان اعضای این کارگروه انتخاب شدند. همچنین طاهره خارستانی، به عنوان دبیر کارگروه بخش گزارش‌های پایداری و محمد کرمانی، شهرام فرضی و هوشنگ فضلی به عنوان اعضای این کارگروه انتخاب شدند.

چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، دی‌ماه 97 با همکاری مرکز علمی و تخصصی مسئولیت‌اجتماعی شرکت در حوزه نفت و انرژی برگزار می شود و طی آن، شخصیت‌های حقیقی با ارائه مقاله و شخصیت‌های حقوقی با ارائه گزارش‌های پایداری به طراحی الگوها و ایده‌های خود درباره مسئولیت اجتماعی خواهند پرداخت. در بخش مقالات و گزارش‌ها، جوایز مسئولیت‌اجتماعی صنعت نفت اهدا می‌شود و در حاشیه آن، نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های حوزه‌های چهارگانه صنعت نفت برپا خواهد شد.

شایان ذکر است که دبیرخانه چهارمین همایش مسئولیت‌اجتماعی صنعت نفت در محل مرکز علمی و تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت در حوزه نفت و انرژی خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن 66951595-021 تماس بگیرند.

کد خبر 283742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =