فرآیند انتقال پایدار نفت خام در نفت و گاز غرب تسهیل شد

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب گفت: با تعمیر همه توربوپمپ‎های واحدهای عملیاتی این شرکت در سال گذشته، فرآیند انتقال پایدار نفت خام در مناطق عملیاتی نفت و گاز غرب تسهیل شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، سعید ناصری‎پور در جلسه مجمع سالانه رسیدگی صاحبان سهام و صورت‎های مالی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در سال مالی منتهی به اسفند 1396 که با حضور اعضای هیئت مدیره این شرکت و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد، افزود: تعمیرات خط انتقال نفت از مرکز بهره‌برداری سرکان به تلمبه‌خانه برداسپی نیز به پایان رسیده که تداوم تولید را به دنبال دارد. همچنین توپک‌رانی هوشمند همه خطوط اصلی انتقال نفت و گاز این شرکت انجام شده است.

ناصری‎پور به همکاری با شرکت‌های ایرانی به‌منظور حمایت از ساخت داخل خبر داد و اظهار کرد: با توجه به این‌که بیش از 30 نوع پمپ در تاسیسات این شرکت کاربرد دارد و بیشتر آنها خارجی است، با همکاری شرکت‌های ایرانی و انجام مهندسی معکوس،‌ همه مکانیکال سیل (نشت‌بند) مورد نیاز پمپ‌ها بومی‌سازی شد و به مرز خودکفایی رسیدیم.

وی گفت: هم اکنون روزانه بیش از 7 میلیون مترمکعب گاز و 7 هزار و 500 بشکه میعانات گازی در میدان تنگ بیجار تولید می‌شود. سال گذشته این شرکت موفق شد 97 درصد تولید تکلیفی نفت و 118 درصد تولید تکلیفی گاز را محقق کند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، تولید روزانه نفت این شرکت را با احتساب نفت میدان آذر،  بیش از 200 هزار بشکه اعلام کرد و افزود: امسال با رفع محدودیت‌های تولید نفت نمکی در بعضی واحدهای عملیاتی، برنامه تولید تکلیفی نفت را به‌طور صددرصدی محقق می‌کنیم.

وی با بیان این‌که پارسال بیش از 70 درصد مشکلات رفاهی کارکنان این شرکت مرتفع شد،‌ تصریح کرد: هم‌اکنون استخرها و سالن‌های ورزشی شرکت و مناطق عملیاتی آن تعمیر شده و با تکمیل مجموعه ورزشی شهید برجوانی چشمه‌خوش در دو ماه آینده، مجتمع‌های ورزشی در مراکز بهره‌برداری نفت‌شهر، سرکان، دهلران و چشمه‌خوش مورد استفاده کارکنان قرار می‌گیرد. همچنین تا پایان امسال تعمیرات و تجهیز کمپ‌های عملیاتی به مرحله نهایی می‌رسد.

ناصری‎پور این را هم اضافه کرد که در سال مالی گذشته، عملکرد شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب از نظر مالی، عملیاتی  و رفاهی مثبت بوده است، به‌طوری که طبق گزارش حسابرسی، تراز مالی شرکت مثبت اعلام شد.

کد خبر 283771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =