۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • کد خبر: 284088
تحریم ایران عرضه جهانی نفت را به چالش می‌کشد

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تحریم‌های نفتی آمریکا ضدایران می‌تواند حفظ عرضه مناسب نفت در جهان را بسیار چالش‌برانگیز کند.

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، گزارش ماهانه آژانس بین‌المللی انرژی نشان داد برنامه آمریکا برای وضع تحریم ضد ایران می‌تواند بر عرضه نفت جهان به‌طور خیره‌کننده تأثیر بگذارد و ظرفیت مازاد عرضه نفت در جهان را مستهلک کند.

این نهاد دیروز (جمعه، 19 مردادماه) اعلام کرد: با اجرایی شدن تحریم‌های نفتی ضد ایران، احتمالا در ترکیب با اختلال‌های تولید در مناطق دیگر، حفظ عرضه جهانی نفت ممکن است بسیار چالش‌برانگیز شود و می‌تواند به از دست رفتن ظرفیت مازاد تولید نفت بینجامد.

آژانس بین‌المللی انرژی افزود: بنابراین، دورنمای بازار نفت در آن زمان، آرامش بسیار کمتری نسبت به امروز خواهد داشت.

نیل اتکینسون، رئیس بخش صنعت نفت و بازارها در آژانس بین‌المللی انرژی گفت: همان طور که در گزارش گفته‌ایم، نمی‌توانیم از این واقعیت بگریزیم که در ماه‌های آینده سال جاری میلادی، ممکن است در شرایطی متفاوت باشیم که در آن، عرضه نفت محدودتر است و ممکن است خطر افزایش قیمت نفت وجود داشته باشد.

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی همچنین آمده است: خطرهای ناشی از جنگ تجاری افزایش بیشتری داشته‌اند و خطر کاهش چشمگیر رشد در برخی کشورهای صادرکننده را ایجاد می‌کند.

با این همه، این نهاد اعلام کرد خطرهای ناشی از جنگ تجاری می‌توانند به سرعت برطرف شوند و در مقطع کنونی نمی‌توان فرضیات اولیه درباره اقتصاد و تقاضای نفت را تغییر داد.

کد خبر 284088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =