37 هزار روستا تا پایان دولت دوازدهم گازرسانی می‌شود

معاول اول رئیس جمهوری گفت: تاکنون 23 هزار روستا از نعمت گازرسانی بهره‌مند شده‌اند و این تعداد تا پایان دولت دوازدهم به 37 هزار روستا می‌رسد.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری، امروز (سه‌شنبه، 17 مهرماه) در پنجمین همایش روز ملی روستا و عشایر گفت: روستا نماد و یک نهاد هویت‌ساز در دوران‌های مختلف بود و امروز هم در بخش اقتصادی باید به عنوان کانون مهم تولید به آن توجه شود.

وی افزود: امروز با افتخار می‌توانیم بگوییم که 92 درصد جمعیت روستایی کشور دارای جاده آسفالته هستند. در دولت یازدهم و دوازدهم 14 هزار کیلومتر راه آسفالته احداث شد و 78 درصد از جمعیت روستایی کشور آب آشامیدنی بهداشتی دارند.

معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: در اوج کمبود منابع و با تدبیر وزیر نفت و بدون استفاده از بودجه دولت، تصمیم گرفتیم روستاهای بالای 20 خانوار را گازرسانی کنیم و به فضل الهی تاکنون بیش از 23 هزار روستا گازرسانی شده و تا پایان دولت دوازدهم به 37 هزار روستا گازرسانی خواهد شد.

جهانگیری عنوان کرد: برای اجرای این طرح‌ها از بودجه دولت پول ندادیم، زیرا بخش عمده‌ای از هزینه‌ها از محل استفاده نکردن از سوخت مایع جبران می‌شود.

وی ادامه داد: کشور ما بزرگ و پر استعداد است، پیش از ما مدیرانی بودند که کار کردند و مردم درباره ما هم قضاوت خواهند کرد که برای کشور چه کردند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: عرصه بر مردم سخت و فشارهای اقتصادی زیاد شده است، اما راه‌های خوبی وجود دارد که می‌شود با تصمیم‌های خوب و مدیران باانگیزه با سربلندی از این دوران عبور کرد.

کد خبر 285057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =