مصوبه اجرای توسعه فاز یک میدان گازی کیش اصلاح شد

مصوبه اجرای توسعه فاز یک میدان گازی کیش در جلسه امروز شورای اقتصاد اصلاح شد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری، امروز (دوشنبه، 14 آبان‌ماه) در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به گزارش ارائه شده درباره عملکرد تسهیلات مالی خارجی از کشور چین، بر لزوم استفاده از تجهیزات ساخت داخل در طرح‌هایی که از طریق فاینانس اجرایی می‌شود، تاکید کرد.

در این نشست که وزیران نفت، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند، گزارشی در عملکرد شورای اقتصاد، تعداد نشست‌های برگزار شده و تعداد مصوبات توسط نماینده دبیرخانه شورا ارائه شد.

در ادامه این نشست همچنین گزارشی از عملکرد تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) کشور چین ارائه شد که بر اساس این گزارش از 46 طرح مصوب با استفاده از تسهیلات مالی خارجی، 28 طرح با مالکیت دولت و 18 طرح با مالکیت بخش خصوصی و غیر دولتی است.

در ادامه این جلسه که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، درخواست‌های برخی دستگاه‌های اجرایی مطرح و پس از ارائه توضیح درباره دلایل فنی و توجیه مالی و اقتصادی با برخی از این درخواست‌ها موافقت شد.

اصلاح مصوبه اجرای توسعه فاز یک میدان گازی کیش، احداث سد و نیروگاه چم‌شیر و طرح انتقال نیروی برق گیلان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی از جمله درخواست‌های مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

کد خبر 285513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =