مشعل‎های مناطق نفت‎خیز جنوب تا 3 سال آینده خاموش می‎شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب گفت: با تخصیص اعتباری معادل یک میلیارد و 200 میلیون دلار، همه مشعل‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب تا سه سال آینده خاموش می‎شوند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، بیژن عالی‎پور، مدیرعامل این شرکت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی گفت: توسعه شهرهای مسجدسلیمان، امیدیه، اهواز، آغاجاری، گچساران، رامشیر و رامهرمز به برکت وجود نفت و شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب و در سایه عمل به مسئولیت‎های اجتماعی بوده است.

وی در ادامه به اجرای طرح توسعه 28 مخزن در سطح مناطق نفت‎خیزجنوب اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‎ریزی‎های انجام شده، 4 درصد از کل اعتبارات توسعه این مخازن به ارزش 2 هزار میلیارد تومان در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی هزینه می‎شود.

وی همچنین به اقدام‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: احداث یک پارکینگ به مساحت 34 هکتار، ایجاد راه دسترسی به پایانه مرزی چزابه، در اختیار قرار دادن ماشین‎آلات و جابه‌جایی بیش از 5 هزار مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی از مهم‎ترین اقدام‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب است که موجب تسهیل در تردد و رفاه زائرین کربلای معلی در اربعین امسال شد.

عالی‎پور اظهار کرد: همچنین با تخصیص اعتباری معادل یک میلیارد و 200 میلیون دلار همه مشعل‎های موجود در سطح شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب تا سه سال آینده خاموش می‎شوند.

در ادامه سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت با بیان این‎که صنعت نفت از دیرباز به مسئولیت‎های اجتماعی خود جامه عمل پوشانده است، گفت: اقدام‎های ما باید سبب رفع نیازهای واقعی شود.

 وی در ادامه افزود: فعالیت در حوزه مسئولیت‎اجتماعی باید به گونه‎ای باشد که نیاز مشترک مردم و نفت محقق شود. این موضوع افزون بر افزایش رضایتمندی، یک بازی برد - برد است.

طالبیان در ادامه اظهار کرد: در نظام‎نامه مسئولیت‎های اجتماعی صنعت نفت، طرح‎های اولویت‎داری مانند توانمندسازی جوامع محلی، تقویت بنیه علمی دانش‎آموزان و کمک به توسعه زیر ساخت‎های مناطق اطراف تاسیسات نفتی در نظر گرفته می‎شود.

وی با بیان این‎که در سراسر جهان مسئولیت‎های اجتماعی به دنبال توسعه کسب‌وکار شرکت است، افزود: در کشور ما نیز مسئولیت‎ اجتماعی باید به این مقوله کمک کند.

کد خبر 285514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =