نیروگاه خورشیدی 100 مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ساخته می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از ساخت یک نیروگاه 100 مگاواتی خورشیدی از سوی این سازمان خبر داد که هم‌اکنون در مرحله طراحی و مطالعه است.

به گزارش شانا به نقل از  سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امید شهیدی‌نیا در حاشیه آیین افتتاحیه ممیزی و استقرار نظام مدیریت انرژی، گفت: مدیریت انرژی یکی از مسائل مهمی است که هم در بعد اقتصادی و هم عملیاتی در عملکرد سازمان حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این‌که رویکرد  ISO 50001:2011باید در کل کشور دنبال و فرهنگ کنترل و مدیریت انرژی در همه سطوح پیاده‌سازی شود، افزود: ما در دو سال گذشته در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تلاش کردیم فرهنگ استفاده مناسب از انرژی را نهادینه کنیم و در این زمینه فعالیت‌هایی نیز برای کنترل مصرف انرژی انجام شده است. خوشبختانه تاکنون در زمینه رفع اشکالات اولیه در سازمان خود موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان این‌که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بحث انرژی‌های تجدیدپذیر که به عنوان یک راهبرد اصلی در کشور دنبال شده و می‌تواند جایگزین انرژی‌های فسیلی شود، حرکت خوبی را آغاز کرده است، ادامه داد: چند ماه پیش یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 20 کیلووات ساعت را به صورت آزمایشی ایجاد کردیم که هم‌اکنون فعال است و برق تولیدی آن را به شبکه سراسری برق انتقال می‌دهیم.

شهیدی‌نیا اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و استعدادی که استان خوزستان دارد، انرژی‌ خورشیدی دارای ظرفیت توسعه بالایی است.

وی با اشاره به این‌که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایجاد یک نیروگاه 100مگاواتی خورشیدی را در مرحله طراحی و مطالعه دارد، تصریح کرد: امیدواریم در فاز بعدی این نیروگاه را به‌عنوان یک طرح آزمایشی برای کاربردهای صنعتی به شرکت‌های منطقه معرفی کنیم تا آنها هم به نوعی برای تبدیل انرژی خورشیدی به نیروی برق تشویق شوند.

کد خبر 286505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =