صرفه‌جویی 175 میلیارد ریالی در پتروشیمی امیرکبیر

راه‌اندازی نظام مشارکت در پتروشیمی امیرکبیر و اجرای پیشنهادهای کارکنان در این شرکت، صرفه‌جویی اقتصادی 175 میلیارد ریالی به همراه داشت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی امیرکبیر، محمود عبادی، رئیس تعالی سازمانی و تضمین کیفیت این شرکت با اشاره به این‌که از ابتدای راه‌اندازی نظام مشارکت در پتروشیمی امیرکبیر تاکنون، 4 هزار و 780 پیشنهاد از کارکنان دریافت شده است، گفت: پس از بررسی و ارزیابی در کمیته‌های کارشناسی، 640 مورد آن در سازمان اجرایی شد که صرفه‌جویی مالی اقتصادی بالغ بر 17 میلیارد تومان در هفت سال گذشته را برای شرکت به همراه داشته است.

وی به تشریح اقدام‌های مرتبط با نظام مشارکت و بهره‌وری در شرکت پتروشیمی امیرکبیر پرداخت و اظهار کرد: نظام مشارکت، نظامی مدون به منظور به‌کارگیری ایده‌ها، پیشنهادها و پویایی ذهن افراد برای بهبود در فعالیت‌های سازمان است.

عبادی افزود: رویکرد دریافت پیشنهادها از کارکنان پتروشیمی امیرکبیر از سال 1381 شروع شد و از سال 89 این نظام بهبود یافت و از حالت کاغذی به‌صورت نرم‌افزاری ارتقا داده شد. هم‌اکنون همه کارکنان رسمی و پیمانکار و حتی خانواده‌های ایشان می‌توانند پیشنهادهای خود را به این سیستم ارائه دهند.

وی یکی از اهداف دبیرخانه نظام مشارکت در سازمان را ارتقای سرانه نظام پیشنهادها و حرکت به سمت بالابردن کیفیت پیشنهادها برای حل مسائل و چالش‌های مهم سازمان برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه استفاده از ابزارهای جدید خلاقیت و نوآوری و روش‌های حل مسئله می‌تواند نقش عمده‌ای داشته باشد.

کد خبر 286538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =