اوپک بیش از برنامه تولید خود را کاهش داده است

یکی از مدیران پیشین شرکت سعودی آرامکو عربستان اعلام کرد که اوپک بیش از برنامه تولید خود را کاهش داده است.

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی، یکی از مدیران پیشین شرکت آرامکو عربستان اعلام کرد بازار نفت باید منتظر اقدامی غافلگیر‌‌کننده از سوی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه ژانویه امسال باشد.

سداد الحسینی، بنیانگذار مؤسسه حسینی انرژی و از مدیران پیشین شرکت آرامکو، اعلام کرد تولید اوپک به احتمال زیاد در ماه ژانویه امسال کمتر از برنامه تعیین شده در توافق جهانی کاهش تولید نفت خواهد بود.

وی گفت: این (توافق) به‌خوبی تأثیر می‌کند. هم‌اکنون کاهشی چشمگیر در تولید اوپک بوده و برای رسیدن به هدف تولید روزانه 32 میلیون و 100 هزار بشکه در ماه ژانویه امسال حرکت می‌کند.

اعضای اوپک در ماه دسامبر سال 2018 توافق کردند که تولید روزانه خود را از آغاز سال 2019 میلادی، 800 هزار بشکه کاهش دهند و اگر پیش‌بینی الحسینی درست باشد، کاهش تولید اوپک در ماه ژانویه امسال 876 هزار بشکه در روز خواهد بود.

این مدیر عربستانی همچنین اعلام کرد ممکن است اوپک تا پایان ماه ژانویه امسال، حتی یک میلیون بشکه از تولید روزانه خود را نیز کاهش دهد.

الحسینی که پیش از این معاون عملیات اکتشاف و تولید آرامکو بوده است، با اشاره به تولید بیش از حد عربستان در ماه‌های گذشته، گفت: به‌طور مشخص بازار با عرضه مازاد روبه‌رو بوده است؛ این مسئله بیشتر ناشی از برنامه‌ها برای وضع تحریم علیه ایران بود که قرار بود بسیار سختگیرانه باشند.

کد خبر 286680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =