هزار دستگاه واگن جدید به شبکه مترو تهران افزوده می شود

مدیر بهینه‎سازی بخش حمل‎ونقل شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت از اضافه شدن هزار دستگاه واگن جدید به شبکه مترو تهران خبر داد و گفت: این اقدام تاثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای گلخانه‎ای و روان‎ شدن ترافیک پایتخت دارد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت، ساسان کاظمی‎نژاد اظهار کرد: بعد از امضای قراردادهای طرح توسعه مترو تهران و 8 کلانشهر که یکم آبان ماه امسال با حضور وزیر نفت انجام شد، قراردادهای مربوط میان سرمایه‎گذار عامل صرفه‎جویی و شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت در شهر تهران در حال نهایی شدن است.

وی با اشاره به اینکه برآوردها نشان می‎دهد هر واگن مترو روزانه امکان جابه‌جایی بیش از 3 هزار مسافر را دارد، افزود: با احتساب این تعداد مسافر، بسیاری از مسافران از خیابان‎ها به مترو منتقل می‌شوند و این موضوع می‎تواند تاثیر قابل توجهی بر کاهش ترافیک پایتخت داشته باشد.

وی با بیان اینکه قراردادهای مربوط به طرح توسعه مترو کلانشهرهای اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد نیز در مراحل نهایی شدن است و به‌زودی فعال خواهد شد، افزود: توسعه مترو در سایر کلانشهرها از سال 98 به بعد انجام می‎شود.

کاظمی‎نژاد در ادامه به استفاده از فضای متروها و ایستگاه‎های مترو برای فرهنگ‎سازی اشاره کرد و گفت: بر اساس قراردادهای طرح توسعه حمل‎ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر مقرر شد بخشی از فضای محیطی ایستگاه‎ها و واگن‎های مترو در سراسر کشور به موضوع فرهنگ‌سازی در خصوص بهینه کردن مصرف انرژی اختصاص یابد.

وی افزود: با اجرای این طرح، 2 هزار دستگاه واگن جدید (هزار دستگاه در تهران و هزار دستگاه در کلانشهرها) در سال‎های 1396 الی 1400 به ناوگان مترو تهران و کلانشهرها اضافه خواهد شد.

کد خبر 286782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =