پیش‌بینی قیمت نفت در بودجه سال آینده 54 دلار است

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در حوزه درآمد حاصل از صادرات نفت، میانگین یک میلیون و 500 هزار بشکه‌ای در روز و قیمت 54 دلار برای هر بشکه در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.

به گزارش شانا به نقل از خانه ملت، محمدمهدی مفتح امروز (یکشنبه، 23 دی‌ماه) در نخستین نشست خبری کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل کشور با بیان اینکه دولت، بودجه در دست بررسی را در دو سطح به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است، گفت: سقف نخست 407 هزار میلیارد تومان و با پیش‌بینی برخی از ارقام است که اگر محقق شوند 40 هزار میلیارد تومان دیگر به این رقم اضافه خواهد شد و در مجموع به 447 هزار میلیارد تومان خواهد رسید، البته بررسی‌های بودجه در کمیسیون در همان سقف نخست 407 هزار میلیارد تومان انجام می‌شود.

وی در خصوص اعداد و ارقام پیش‌بینی شده درباره میزان کسب درآمدهای دولت، افزود: در حوزه درآمد مالیاتی 126 هزار میلیارد تومان درآمد پیش‌بینی شده است. در واقع باید بتوانیم این میزان درآمد مالیاتی داشته باشیم. همچنین در حوزه درآمد حاصل از صادرات نفت، میانگین یک میلیون و 500 هزار بشکه در روز و قیمت 54 دلار به ازای هر بشکه در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه باید بخشی از ارقام حاصل از درآمد نفتی و ارزی بر اساس قوانین بالادستی و قانون برنامه توسعه به صندوق توسعه ملی واریز شود، تصریح کرد: سال آینده 20 درصد از این درآمدها به صندوق واریز خواهد شد، البته 14.5 درصد نیز برای شرکت نفت و بقیه در کل بودجه تقسیم خواهد شد.

مفتح ادامه داد: حدود 6.6 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی و 4.8 میلیارد دلار به شرکت نفت و گاز تخصیص خواهد یافت و سهم دولت رقمی حدود 21.7 میلیارد دلار خواهد شد که به این ترتیب درآمد ارزی کشور تقسیم‌بندی می‌شود.

وی عنوان کرد: در لایحه بودجه سال 98 تلاش شده تا اعداد و ارقام واقع‌بینانه گنجانده شوند، زیرا باید درصد تحقق این اعداد را بالا برد، البته در کمیسیون تخصصی و کمیسیون تلفیق به‌طور ریز و دقیق این ارقام بررسی خواهند شد تا اطمینان حاصل شود که این اعداد تحقق‌پذیر خواهند بود.

کد خبر 286830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =