توسعه تجاری‎سازی محصولات پتروشیمی در کشور ضروری است

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی بر ضرورت توسعه تحقیق و پژوهش، تجاری‌سازی و صادرات محصولات پتروشیمی در کشور تاکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از پژوهشگاه صنعت نفت، مهدی شریفی‎نیک‎‎نفس به جایگاه تحقیق و توسعه در صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون 60 واحد پتروشیمی در حال ساخت در کشور داریم که تعداد زیادی از آنها نیازمند لایسنس و تحقیق و توسعه هستند و پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند در این زمینه‌ به این شرکت‌ها خدمات ارائه کند.

وی افزود: با توجه به مزیت نسبی خوراک و تولیدات محصولات پتروشیمی که در دنیا داریم، یکی از کشور‌های برتر در این زمینه هستیم و باید تحقیق و پژوهش، تجاری‌سازی و صادرات محصولات پتروشیمی را در کشور توسعه بخشیم.

وی به ساخت واحد‌های پتروشیمی در کشور نیز اشاره کرد و افزود: در صنعت پتروشیمی، در زمینه پلیمر 400 نوع محصول در دنیا وجود دارد که تنها 20 نوع آن در کشور تولید می‌شود، اما می‌توان گفت که توانایی ما در تکمیل زنجیره ارزش محصولات پلیمری و پتروشیمی بالاست.

وی با بیان اینکه بازار مناسبی برای مواد پتروشیمی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و فناوری موجود در کشور باید جایگاه تحقیق و توسعه را بهبود بخشیم و بتوانیم بسیاری از این مواد را در داخل کشور تولید کنیم.

شریفی‎نیک‌نفس افزود: پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به توانمندی و ظرفیت خود می‌تواند پروپوزال‌هایی را به بخش‌های خصوصی ارائه کند و فعالیت‌های تحقیقاتی خود را برای توسعه دانش فنی در این واحد‌ها عملیاتی کند و به‌طور حتم این شرکت‌ها در بخش سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی محصول می‌توانند این مرکز تحقیقاتی را حمایت کنند.

کد خبر 286835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =