پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به مناسبت آغاز دهه فجر

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی فرا رسیدن دهه مبارک فجر را به خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی تبریک گفت.

به گزارش شانا، متن پیام بهزاد محمدی به این شرح است:

«از آستان پیر مغان سر چرا کشیم

دولت در این سرا و گشایش در این در است

انقلاب اسلامی معجزه قرن و انفجار نور بود

از انقلاب بهمن 57 تا به امروز 40 سال می‌گذرد.

انقلاب اسلامی ایران، نهضتی بزرگ، شکوهمند و تأثیرگذارست که توانست در روز 22 بهمن غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی آن را پس از 14 قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند.

این انقلاب تاریخی در طی سه دهه گذشته توانسته گام‎‎های بلند و محکمی در پیشبرد اهداف خود بردارد و تا رسیدن به مرحله گذر از بحرانها و فشارها راه کوتاهی در پیش دارد. با وجود این، پیمودن چنین مسیری نیازمند همت و هوشیاری پیوسته است.با وجود همه ناباوری‌ها و همه تلاش‎هایی که در سطح بین‌المللی به‌عمل آمد، انقلاب اسلامی امروز پس از چهار دهه موفقیت به این باور قلبی رسید که تأثیرگذارترین رویداد معاصر جهان بوده که نه تنها رو به افول نرفته، بلکه پرتوافشانی آن روز به روز بیشتر می‌شود.

با اتکای به خداوند و مردم عزیز ایران در دوره پس از انقلاب و به فاصله سال‌هایی که کشور درگیر جنگ تحمیلی و تحریم‌های نابخردانه بود فعالیت خیره‌کنندهای در صنایع کشور و از جمله صنعت پتروشیمی رخ داد.

اوج فعالیت‌های صنعت پتروشیمی ایران را بدون شک باید پس از انقلاب اسلامی دانست

پس از سال 1368 و پس از پشت سر گذاشتن 8 سال دفاع مقدس و مشکلات فراوان، صنایع کشور امکان برنامه‌ریزی بلندمدت را پیدا کردند. تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی، روند رشد صنعت پتروشیمی در ایران آنچنان چشمگیر نبود. در آن مقطع آهنگ آرام توسعه با سرعت رشد و توسعه پس از انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. در دوره پس از انقلاب و به فاصله سال‌هایی که کشور درگیر جنگ تحمیلی بود فعالیت خیره‌کنندهای در این صنعت رخ نداد، اما پس از آن در دوره سازندگی و با توسعه شبکه گازرسانی و تولید از مخزن پارس جنوبی در دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ صنعت پتروشیمی به صنعتی اثرگذار در اقتصاد ایران بدل شد.

مهم‌ترین دستاوردهای صنعت پتروشیمی پس از انقلاب اسلامی، توسعه و ایجاد ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی، تنوع محصولات و صادرات آن به کشورهای مختلف بوده است.

اینک صنعت پتروشیمی به عنوان اولویت نخست اقتصاد کشور با تکیه بر ثروت‌های خلق شده، ایجاد ارزش افزوده و تجربه 55 ساله در بخش‌های توسعه‌ای توانسته است با رویکرد کاهش خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش، سبب ایجاد اشتغال‌زایی با زیرساخت‌های مناسب در حوزه صنایع پایین دستی شود.

این مهم بخش کوچکی از پیشرفت‌ها و دستاوردهایی است که مردم ما به برکت انقلاب اسلامی، طعم آن‌را چشیده‌اند. افق‌های بسیار روشن‌تری در انتظار نسل جوان و متخصصان کشور عزیزمان ایران قرار دارد که می‌توان در سایه وفاق و همدلی ملی برای تحقق آنها گام برداشت.

در مقطع کنونی، سرمایه انسانی موجود در ایران فرصت بی‌نظیری در اختیار کشور قرار داده تا بتواند به اتکای این سرمایه ظرفیت‌های بالقوه سرزمینی و معدنی اقتصاد ایران را شکوفا نموده و تحول تاریخی در اقتصاد کشور ایجاد کرد. ظرفیت بالقوه جهش دوم در صنعت پتروشیمی کشور و رسیدن به جایگاه نخست در منطقه جنوب غرب آسیا با شکوفاسازی این استعداد‌ها و به‌کارگیری مطلوب ظرفیت‌های مادی و معنوی تحقق خواهد یافت«.

کد خبر 287168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =