• طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی

  طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی

  شانا _ گروه عکس: طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ میدان مشترک گازی پارس جنوبی برای برداشت روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز ترش و تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز متان، ۲۹۰۰ تن گاز مایع (ال‌پی‌جی)، ۲۷٥٠ تن اتان، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد طراحی شده است.

 • دکل حفاری 93 فتح

  دکل حفاری 93 فتح

  شانا _ گروه عکس: دکل حفاری 93 فتح در 15 کیلومتری شمال غرب اهواز از نوع سنگین خشکی و مجهز به سامانه پیشرفته الکترونیکی، هیدرولیکی، ثبت اطلاعات دکل، گرداننده فوقانی، پنج پمپ و دو ژنراتور است و توانایی حفاری چاه‌های توسعه‌ای و اکتشافی نفت و گاز تا عمق شش هزار متر را دارد، و با توجه به استانداردهای زیست محیطی در صنعت نفت، امکان نصب سامانه پسماند حفاری دارد.

 • فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

  فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

  شانا _ گروه عکس: فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان، به بهره‎برداری رسمی می‌رسد. دستاورد شیرینی که جز با تدبیر و امید و همکاری برادرانه به ثمر نمی‌نشست.

 • مجتمع پتروشیمی متانول کاوه

  /گزارش تصویری/

  مجتمع پتروشیمی متانول کاوه

  شانا _ گروه عکس: شهرستان دیر که تا همین اواخر، عنوان بزرگ‌ترین بندر صیادی کشور را در اختیار داشت، حالا بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان را به خود می‌بیند. نقطه‌ای از جنوب ایران که تاکنون ردی از صنعت در آن نبوده و با ورود آن، سبک جدیدی از زندگی، کسب و کار، فرهنگ و اجتماعات جدید در آن در حال رقم خوردن است.

 • شریان گاز در نفت و گاز شرق

  /گزارش تصویری/

  شریان گاز در نفت و گاز شرق

  شانا _ گروه عکس: شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق هشت درصد ذخایر گازی کل کشور و 17 درصد ذخایر گازی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران را داراست. گاز تولیدی این شرکت پس از تصفیه در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد به استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران (پس از تامین خوراک پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا) و بخشی از استان سمنان ارسال می‌شود. این شرکت با تامین گاز مصرفی این استان‌ها نقش مهمی در راستای شکوفائی اقتصاد کشور دارد.

 • فعالیت شناور پالایشی کوروش در لایه نفتی پارس جنوبی

  /گزارش تصویری/

  فعالیت شناور پالایشی کوروش در لایه نفتی پارس جنوبی

  شانا _ گروه عکس: شناور پالایشی (FPSO) کوروش که از 29 اسفند سال 95 راه‎اندازی شد، همچنان در لایه نفتی پارس جنوبی مستقر و در حال فعالیت است؛ شناوری که سیستم‎های دریافت، فرآورش، نمک‎زدایی و مخازن نگهداری نفت، همچنین تاسیسات جانبی مورد نیاز آن شامل سیستم تولید برق، سیستم فرآورش آب همراه نفت، سیستم فرآورش آب تزریقی، پمپ های تزریق آب، سیستم های صادرات نفت دارد.

 • پالایشگاه گاز پارسیان، بازوی توانمند تولید بنزین یورو در کشور

  /گزارش تصویری/

  پالایشگاه گاز پارسیان، بازوی توانمند تولید بنزین یورو در کشور

  شانا _ گروه عکس: پالایشگاه گاز پارسیان با ظرفیت فرآورش روزانه 80 میلیون مترمکعب گاز، در دو فاز پارسیان یک و دو، پس از مجتمع گازی پارس جنوبی، بزرگ‌ترین پالایشگاه گازی کشور است که با تولید میعانات گازی مرغوب، بازوی تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس است.

 • پالایشگاه نفت لاوان به روایت تصویر

  /گزارش تصویری/

  پالایشگاه نفت لاوان به روایت تصویر

  شانا _ گروه عکس: پالایشگاه لاوان با بیش از 2 دهه سابقه فعالیت، همچنان در صنعت پالایش کشور نقش ارزنده‎ای دارد و با تولید بنزین و گازوئیل با استانداردهای یورو 4، از پالایشگاه‎های پیشتاز کشور در تولید فرآورده‌‏های نفتی استاندارد است.