• نشست انجمن تولید کنندگان حلال‌های هیدروکربنی با وزیر نفت

  نشست انجمن تولید کنندگان حلال‌های هیدروکربنی با وزیر نفت

  شانا _ گروه عکس: نشست مشترک هیئت مدیره تولیدکنندگان حلال‌های هیدروکربنی ایران با بیژن زنگنه، وزیر نفت به‌منظور بررسی مشکلات صنفی این انجمن با حضور معاونان وزیر و اعضای هیئت مدیره این انجمن امروز (سه‌شنبه، هشتم بهمن‌ماه) در محل ساختمان وزارت نفت برگزار شد.

 • پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس

  پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس

  شانا _ گروه عکس: شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، مگاپروژه‌ای مهم و راهبردی در شهر بهبهان است که با جمع‌آوری گازهای همراه از محدوده جنوب شرقی کشور از اتلاف سرمایه ملی‌ جلوگیری می‌کند و هم‌زمان از مقدار آلایندگی بیشتر می‌کاهد. فرآورده‌های این مجموعه شامل متان، اتان، پروپان، بوتان، گاز اسیدی و میعانات است. این مجموعه که روزهای پایانی عملیات اجرایی را می‌گذراند در نوبت برنامه‌های افتتاح است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 • دیدار و گفت‌وگوی وزیر نفت با مدیران پیشین صنعت نفت

  دیدار و گفت‌وگوی وزیر نفت با مدیران پیشین صنعت نفت

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه، وزیر نفت شامگاه دوشنبه (هفتم بهمن‌ماه) به همراه برخی معاونانش با مدیران پیشین صنعت نفت در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (کوشک) دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • نشست وزیر نفت با روسا و استادان دانشگاه‌ها

  نشست وزیر نفت با روسا و استادان دانشگاه‌ها

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه امروز (شنبه، پنجم بهمن‌ماه) در نشستی با روسا و استادان دانشگاه‌های طرف قرارداد طرح‌های میدان‌محور صنعت نفت، درباره علت برگزاری این نشست گفت: این جلسه تشکیل شده است تا در جریان مشکلات و چالش‌های پیش روی این طرح‌ها قرار بگیریم، بنابراین از روسای دانشگاه‌ها می‌خواهم مشکلات خود را بدون سانسور بگویند تا برای رفع آن اقدام شود.

 • شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش

  شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش

  شانا _ گروه عکس: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش روز دوشنبه (۳۰ دی‌ماه) با حضور ناصر آخوندی، معاون اقتصادی منطقه آزاد کیش آغاز به‌کار کرد.

 • روز برفی در تاسیسات خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران

  روز برفی در تاسیسات خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران

  شانا _ گروه عکس: هم‌زمان با روز ملی هوای پاک ۲۹ دی‌ماه بارش برف تهران را سپیدپوش کرد و کیفیت هوای شهر را در بیشتر مناطق در شرایط سالم قرار داد. این شرایط خدمت‌رسانی کارکنان خطوط و مخابرات نفت منطقه تهران را متوقف نکرد. تصاویر زیر گوشه‌ای از حال و هوای یک روز برفی در منطقه تهران را مرور می‌کند.

 • سیل در روستاهای سیستان و بلوچستان

  سیل در روستاهای سیستان و بلوچستان

  شانا _ گروه عکس: بارندگی‌های سیستان‌ و بلوچستان که از روز پنجشنبه گذشته (۱۹ دی‌ماه) آغاز شد و تا روز شنبه‌ (۲۱ دی‌ماه) در بعضی از نقاط استان ادامه یافت، سیلاب و خسارت‌هایی را برای بعضی از مناطق استان به همراه داشته است. در مناطقی از سیستان‌ و بلوچستان، امدادرسانی و رساندن مواد غذایی تنها با بالگرد امکان‌پذیر بوده است. در پی وقوع سیل در سیستان‌ و بلوچستان، ۶۱۳ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و ۳۳۲ میلیارد تومان خسارت به بخش زیرساخت‌های شهری وارد شده است. با این شرایط بحرانی، مردم مناطق سیل‌زده نیاز مبرم به امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی دارند، زیرا از ۳۲۷ روستای زیر پوشش شبکه بهداشت چابهار، ۱۲۰ روستا در محاصره آب قرار گرفتند و بیشتر جاده‌های ارتباطی دچار آسیب شدید شدند. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز از روزهای نخست وقوع سیل برای سوخت‌رسانی مداوم به مناطق سیل‌زده حضوری فعال داشته است.

 • بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی تخت‌جمشید

  بهره‌برداری از فاز دوم پتروشیمی تخت‌جمشید

  شانا _ گروه عکس: فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید از جمله طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی است که با ظرفیت سالانه ۵۵ هزار تن محصول «پلی بوتادین رابر» امروز (سه‌شنبه، ۲۴ دی ماه) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به بهره‌برداری رسید.

 • عملیات بارگیری سکوی سرچاهی S1 نفتی میدان سلمان

  عملیات بارگیری سکوی سرچاهی S1 نفتی میدان سلمان

  شانا _ گروه عکس: سکوی سرچاهی S1 میدان سلمان که با بهره‌مندی از توان سازندگان ایرانی و تحت نظارت شرکت نفت فلات قاره ایران ساخته شده است، شامگاه دوشنبه، ۲۳ دی‌ماه در یارد خرمشهر بارگیری شد.

 • تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران

  تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران

  شانا_گروه عکس: مراسم وداع تهرانی‌ها با پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهیدان همراهش ابومهدی المهندس، وحید زمانی‌نیا، حسین پورجعفری، شهروز مظفری‌نیا و هادی طارمی ساعت ۸ صبح دوشنبه ۱۶ دی برگزار شد. در این مراسم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب با حضور در دانشگاه تهران با چشمانی اشکبار بر پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش نماز اقامه کردند. سران سه قوه، فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و مسئولان عالی‌رتبه نظام در این مراسم حضور داشتند.

 • آیین بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در وزارت نفت

  آیین بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در وزارت نفت

  شانا _ گروه عکس: آیین بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، امروز (یکشنبه، ۱۵ دی‌ماه) در محل نمازخانه مرکزی وزارت نفت برگزار شد.

 • بیست‌وچهارمین مجمع مدیران شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی

  بیست‌وچهارمین مجمع مدیران شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی

  شانا _ گروه عکس: بیست‌وچهارمین مجمع مدیران شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی، امروز (چهارشنبه، ۱۱ دی‌ماه ) به میزبانی شرکت اویک برگزار شد.

 • مرکز انتقال نفت قطب‌آباد

  مرکز انتقال نفت قطب‌آباد

  شانا _ گروه عکس: انتقال روزانه افزون بر ۵۲ میلیون لیتر بنزین به مرکز و شمال کشور، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس را به قطب مهم انتقال این محصول راهبردی بدل کرده است.

 • دیدار فعالان صنعت پتروشیمی با رئیس جمهوری

  دیدار فعالان صنعت پتروشیمی با رئیس جمهوری

  شانا_گروه عکس: دکتر حسن روحانی صبح امروز (دوشنبه، نهم دی‌ماه) در دیدار با فعالان صنعت پتروشیمی در محل سالن اجلاس سران هم‌زمان با گرامیداشت این صنعت، یکی از دلایل موفقیت کشور در شرایط کنونی را سرداران جبهه اقتصادی دانست و گفت: دشمن فکر می‌کرد اگر درآمد نفت‌خام را کاهش دهد درآمد ارزی ما دچار اختلال می‌شود.

 • بارگیری آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی

  بارگیری آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی

  شانا _ گروه عکس: سکوی 14D، چهارمین و آخرین عرشه این طرح با ظرفیت برداشت روزانه 14.2 میلیون مترمکعب گاز (معادل 500 میلیون فوت مکعب) است که با نصب و راه‌اندازی آن، بخش فراساحل فاز 14 به ظرفیت کامل برداشت روزانه 56 میلیون مترمکعب گاز غنی خواهد رسید. آخرین عرشه دریایی فاز 14 پارس جنوبی (شنبه، هشتم دی‌ماه) به‌منظور انتقال و نصب در موقعیت مخزنی بلوک مشترک گازی ایران و قطر از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد.

 • امضای تفاهم‌نامه همکاری‌ بین پتروشیمی شازند و تبریز

  امضای تفاهم‌نامه همکاری‌ بین پتروشیمی شازند و تبریز

  شانا - گروه عکس: تفاهم‌نامه همکاری فنی و سرمایه‌گذاری بین پتروشیمی‌های شازند و تبریز به‌منظور خودکفایی در زنجیره محصولات استایرن و تنوع‌بخشی به محصولات صنعت پتروشیمی امروز (یکشنبه، هشتم دی‌ماه) امضا شد.

 • بازدید مدیرعامل شرکت متن از کارگاه‎های دو شرکت پمپ‎ساز در تبریز

  بازدید مدیرعامل شرکت متن از کارگاه‎های دو شرکت پمپ‎ساز در تبریز

  شانا _ گروه عکس: تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) با هدف اطلاع از وضع پیشرفت قراردادهای این شرکت با دو شرکت پمپ‎ساز «پمپیران» و «پتکو» که با هدف تامین پمپ‌‏های مورد نیاز طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، مهرماه امسال امضا شده بود، در راس هیئتی از کارگاه‎های این دو شرکت در تبریز بازدید کرد. در جریان این بازدید، نشست‌های مشترک کارشناسی نیز با حضور مدیران عامل و مجریان طرح طرفین هر یک از قراردادها برگزار و چالش‎ها و فرصت‎های پروژه‎ها بررسی شد.

 • نشست هم‌اندیشی مرگ خاموش شرکت ملی گاز

  نشست هم‌اندیشی مرگ خاموش شرکت ملی گاز

  شانا _ گروه عکس: نشست هم‌اندیشی مرگ خاموش شرکت ملی گاز ایران امروز (سه‌شنبه، سوم دی‌ماه) با حضور حسن منتظرتربتی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.

 • سی‌ان‌جی، فرصت توسعه پایدار

  سی‌ان‌جی، فرصت توسعه پایدار

  شانا _ گروه عکس: همایش «سی‌ان‌جی، فرصت توسعه پایدار» امروز (یکشنبه، یکم دی‌ماه) با حضور علیرضا صادق‌آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، امیر وکیل زاده، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و جمعی از مدیران و متولیان صنعت سی‌ان‌جی در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

 • آیین پایانی رویداد فناورانه پترولیوم تیکاف

  آیین پایانی رویداد فناورانه پترولیوم تیکاف

  شانا _ گروه عکس: آیین پایانی رویداد فناورانه پترولیوم تیکاف بعدازظهر امروز (چهارشنبه، ۲۷ آذرماه) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت در امور گاز، سعید محمدزاده، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری برگزار شد.

 • امضای ۳ قرارداد پژوهشی شرکت نفت خزر

  امضای ۳ قرارداد پژوهشی شرکت نفت خزر

  شانا _ گروه عکس: امروز (دوشنبه، ۲۵ آذرماه) قرارداد پژوهشی «شناسایی مخاطره‌های زمین‌شناسی و زون‌های احتمالی هیدروکربوری با استفاده از روش‌های ژئوفیزیکی و داده‌های زمین‌شناسی و مخزنی در دریای خزر» بین علی اصولی، مدیرعامل شرکت نفت خزر و داوود سرباز، مدیرعامل شرکت کسب و کار ژئوفیزیک انرژی دانا، قرارداد «سازوکار تشکیل گل‌فشان‌ها و آثار آن در ایجاد مخازن هیدروکربوری با استفاده از فناوری سنجش از دور در حوضه خزر جنوبی» بین اصولی و منصور قربانی، مدیرعامل شرکت پارس آرین زمین و قرارداد «مدلسازی حوضه رسوبی و تعیین محدوده عملکرد دلتاها و گسترش سنگ مخزن در دریای خزر جنوبی» بین اصولی و علی میثاقی، مدیرعامل شرکت توانا انرژی کیش امضا شد.

 • ۲ افتتاح در رویداد پترولیوم تیکاف با حضور وزیر نفت

  ۲ افتتاح در رویداد پترولیوم تیکاف با حضور وزیر نفت

  شانا _ گروه عکس: وزیر نفت امروز (دوشنبه، ۲۵ آذرماه) در جریان برگزاری رویداد پترولیوم تیکاف در پژوهشگاه صنعت نفت، نمایشگاه عرضه و تقاضای فناوری و مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت را افتتاح کرد و در جمع خبرنگاران به پرسش‌های آنان پاسخ داد.

 • پترولیوم تیکاف، نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت

  پترولیوم تیکاف، نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه صبح امروز (دوشنبه، ۲۵ آذرماه) در نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت با عنوان «پترولیوم تیکاف» در محل پژوهشگاه صنعت نفت گفت: کارهای بزرگی می‌توان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام داد؛ ساده‌ترین آن تضمین خرید کالاهای نوآورانه است

 • نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان کاتالیست‌ با مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی

  نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان کاتالیست‌ با مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی

  شانا _ گروه عکس: نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی امروز (دوشنبه، 25 آذرماه) با حضور بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

 • آیین امضای تفاهم‌نامه تامین مالی طرح توسعه خودروهای دوگانه‌سوز

  آیین امضای تفاهم‌نامه تامین مالی طرح توسعه خودروهای دوگانه‌سوز

  شانا _ گروه عکس: تفاهم‌نامه تامین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و بانک ملت صبح امروز (یکشنبه، ۲۴ آذرماه) در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (کوشک) در حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، نیره‌سادات پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد علیرضا صادق‌آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران توسط امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت امضا شد.

 • نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نمایشگاه خوزستان

  نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نمایشگاه خوزستان

  شانا _ گروه عکس: نشست خبری احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب روز شنبه (۲۳ آذرماه) در حاشیه یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات حفاری برگزار شد.

 • حاشیه دومین روز یازدهمین نمایشگاه نفت خوزستان

  حاشیه دومین روز یازدهمین نمایشگاه نفت خوزستان

  شانا _ گروه عکس: در حاشیه دومین روز (شنبه، ۲۳ آذرماه) یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان چند تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌ها و سازندگان فعال در بخش تجهیزات صنعت نفت امضا شد.

 • آیین گشایش رویداد دانشجویی پتروتست

  آیین گشایش رویداد دانشجویی پتروتست

  شانا _ گروه عکس: رویداد دانشجویی پتروتست امروز (شنبه، ۲۳ آذرماه) در پژوهشگاه صنعت نفت گشایش یافت و در حاشیه آن، تفاهم‌نامه طرح مهارت‌افزایی دانشجویان بین سعید محمدزاده، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت و مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا شد.

 • نخستین روز برگزاری نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت خوزستان

  نخستین روز برگزاری نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت خوزستان

  شانا _ گروه عکس: یازدهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت خوزستان و هفدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت حفاری از امروز (جمعه، ٢٢ آذرماه) با حضور ۲۶۰ شرکت آغاز به کار کرده است.

 • آیین گشایش نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت خوزستان

  آیین گشایش نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت خوزستان

  شانا _ گروه عکس: یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری، امروز (جمعه، ۲۲ آذرماه) با حضور غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، فرخ علیخانی، معاون تولید شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دیگر مدیران ارشد و فعالان صنایع نفت و گاز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.