• عملیات نصب پایه نخستین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی

  عملیات نصب پایه نخستین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی

  شانا-گروه عکس: عملیات نصب پایه نخستین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در موقعیت مخزنی بلوک B این فاز (۱۱B) با فرمان حسن روحانی، رئیس جمهوری در نخستین روز خردادماه انجام شد.

 • آیین بزرگداشت مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی (2)

  آیین بزرگداشت مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی (2)

  شانا _ گروه عکس: آیین بزرگداشت مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی امروز سه‌شنبه ( 30 اردیبهشت‌ماه) با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و مدیران و کارکنان وزارت امور خارجه و نفت همچنین خانواده آن مرحوم فقید در محوطه وزارت نفت برگزار شد.

 • آیین بزرگداشت مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی (1)

  آیین بزرگداشت مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی (1)

  شانا _ گروه عکس: آیین بزرگداشت مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی امروز سه‌شنبه ( 30 اردیبهشت‌ماه) باحضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و مدیران و کارکنان وزارت امور خارجه و نفت همچنین خانواده آن مرحوم فقید در محوطه ساختمان وزارت نفت برگزار شد.

 • دیدار اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی دوره دهم با وزیر نفت

  دیدار اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی دوره دهم با وزیر نفت

  شانا _ گروه عکس ، بیژن زنگنه عصر امروز (دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت‌ماه) در دیدار پایانی با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی (دوره دهم) گفت: من همیشه وقتی نماینده‌ای در بخشی خاص پرسش داشت در کمیسیون انرژی حاضر می‌شدم و به پرسش‌ها پاسخ می‌دادم، هرچند ممکن بود به نماینده سؤال‌کننده بگویم پاسخ پرسش شما را در صحن علنی می‌دهم، اما به سؤال‌کننده احترام می‌گذاشتم و در نشست کمیسیون حاضر می‌شدم.

 • آیین تشییع و خاکسپاری پیکر حسین کاظم‌پور اردبیلی

  آیین تشییع و خاکسپاری پیکر حسین کاظم‌پور اردبیلی

  آیین تشییع و خاکسپاری پیکر حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هئیت عامل اوپک امروز (یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه) با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، مدیران ارشد صنعت نفت و خارجه و خانواده آن‌ مرحوم در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

 • مروری گذرا بر تصاویر خاطره‌انگیز دوران کاری حسین کاظم‌پور اردبیلی

  مروری گذرا بر تصاویر خاطره‌انگیز دوران کاری حسین کاظم‌پور اردبیلی

  شانا _ گروه عکس: حسین کاظم پوراردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ۲۷ اردیبهشت‌ماه کوله بار سال‌ها تجربه‌اش را برای همیشه بست و دنیا را بدرود گفت؛ روی اعلامیه‌اش نوشته‌اند: «ای جان آرام یافته، به سوی پروردگار خویش بازگرد، در حالی که تو از او خشنود و او از تو خرسند است، پس در میان بندگان من درآی و در بهشت جاودان من ورود کن.»

 • رونمایی از سامانه جدید طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی

  رونمایی از سامانه جدید طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی

  شانا _ گروه عکس: سامانه جدید طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی با حضور حمید قاسمی ده‌چشمه، قائم‌مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و کرامت ویس‌کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و محمدحسین باقری، سرپرست طرح سی‌ان‌جی، مدیران شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و اهالی رسانه رونمایی شد.

 • نشست معاون اول رئیس‌جمهوری با مدیران ارشد صنعت نفت

  نشست معاون اول رئیس‌جمهوری با مدیران ارشد صنعت نفت

  شانا _ گروه عکس: نشست مشترک اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری با مدیران ارشد صنعت نفت بعدازظهر روز سه‌شنبه (۲۳ اردیبهشت‌ماه) به‌منظور تشریح اقدام‌ها و عملکرد وزارت نفت در مقابله با ویروس کرونا و بحث‌های مربوط به تولید و فعالیت‌های در حال انجام صنعت نفت در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار شد.

 • آیین تودیع و معارفه مدیریت شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت

  آیین تودیع و معارفه مدیریت شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت

  شانا _ گروه عکس: آیین تودیع محسن دلاویز، مدیرعامل پیشین و معارفه علی مبینی‌دهکردی، مدیرعامل جدید شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت صبح امروز (دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) در این شرکت برگزار شد.

 • بارگیری جکت سرچاهی نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی

  بارگیری جکت سرچاهی نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی

  شاناـ گروه عکس : عملیات بارگیری (Load Out) جکت سرچاهی سکوی ۱۱B طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی برای انتقال به محل نصب خود در مرز مشترک ایران و قطر آغاز و با بارگیری این جکت طلسم طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به‌طور رسمی شکسته شد.

 • دهمین نشست فوق‌العاده اوپک پلاس از طریق وبینار

  دهمین نشست فوق‌العاده اوپک پلاس از طریق وبینار

  شانا_گروه عکس: دهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به صورت فوق‌العاده شامگاه یکشنبه (۲۴ فروردین‌ماه) با هدف بررسی نحوه مشارکت مکزیک در توافق کاهش تولید و آغاز مرحله اجرایی آن در قالب توافقنامه همکاری، از طریق وبینار برگزار شد و سرانجام اعضای این ائتلاف بر سر کاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای برای ماه‌های مه و ژوئن (آمریکا افزون بر کاهش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت مکزیک، روزانه ۳۰۰ هزار بشکه به جای این کشور از تولید خود می‌کاهد) به اجماع رسیدند.

 • فعالیت جایگاه‌های عرضه سوخت در روزهای شیوع کرونا

  فعالیت جایگاه‌های عرضه سوخت در روزهای شیوع کرونا

  شانا _ گروه عکس: جایگاه‌های عرضه سوخت در کل کشور ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقدام‌های پیشگیرانه و کنترلی برای مقابله با ویروس کرونا به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان هستند.

 • نهمین نشست فوق‌العاده اوپک پلاس از طریق وبینار

  نهمین نشست فوق‌العاده اوپک پلاس از طریق وبینار

  شانا _ گروه عکس: مذاکرات وزیران نفت و انرژی ۲۳ کشور عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس از طریق ویدئوکنفرانس (وبینار) ساعت ۱۹ روز پنجشنبه (۲۱ فروردین‌ماه) به وقت تهران آغاز شد و ساعت پنج بامداد روز جمعه (۲۲ فروردین‌ماه) پس از گذشت بیش از ۱۰ ساعت پایان یافت.

 • تلاش‌های جهادگران عرصه سلامت در بیمارستان نفت تهران (۲)

  تلاش‌های جهادگران عرصه سلامت در بیمارستان نفت تهران (۲)

  شانا _ گروه عکس: هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در ایران و دیگر نقاط جهان و فعالیت شبانه‌روزی بیمارستان‌های کشور برای درمان و بستری این بیماران، بیمارستان‌های صنعت نفت نیز در کنار دیگر جهادگران عرصه سلامت، لحظه‌ای از تلاش‌ برای مقابله با این ویروس دست برنداشته‌اند و به این بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند. بیمارستان فوق‌تخصصی نفت تهران هم بخش‌های بستری خود را به درمان و بستری کارکنان مبتلا به ویروس اختصاص داده است. تصاویر زیر گوشه‌ای از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه گروه درمانی این بیمارستان را نمایش می‌دهد.

 • تلاش‌های جهادگران عرصه سلامت در بیمارستان نفت تهران (۱)

  تلاش‌های جهادگران عرصه سلامت در بیمارستان نفت تهران (۱)

  شانا _ گروه عکس: همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران و دیگر نقاط جهان و فعالیت شبانه‌روزی بیمارستان‌های کشور برای درمان و بستری این بیماران، بیمارستان‌های صنعت نفت نیر در کنار دیگر جهادگران عرصه سلامت، لحظه‌ای از تلاش‌ برای مقابله با این ویروس دست برنداشته‌اند و به این بیماران خدمات ‌رسانی می‌کنند. بیمارستان فوق تخصصی نفت تهران هم بخش‌های بستری خود را به درمان و بستری کارکنان مبتلا به ویروس اختصاص داده است. تصاویر زیر گوشه‌ای از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه گروه درمانی این بیمارستان را نمایش می‌دهد.

 • گندزدایی و ضد عفونی ویروس کرونا در شهرک نفت اهواز

  گندزدایی و ضد عفونی ویروس کرونا در شهرک نفت اهواز

  شهرک نفت اهواز به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اتخاذ راهکارهای مناسب در این زمینه، گندزدایی و ضد عفونی شد.

 • مرور تصاویری از ملی شدن صنعت نفت ایران

  مرور تصاویری از ملی شدن صنعت نفت ایران

  شانا _ گروه عکس: از زمانی که معادن و ذخایر ایران کشف شد، حاکمان وقت آنها را برای بیگانگان به حراج گذاشتند. ملت که صاحب واقعی منابع و معادن بودند، بهره‌ای نمی‌بردند و در سختی و فشار زندگی می‌کردند. منافع آن را بیگانگان می‌بردند. آن‌ها با این درآمد، صنایع خود را رونق بخشیدند و به توسعه و پیشرفت رسیدند و چلوخورشتی هم به ما دادند که آن را هم نمی‌گذاشتند به‌راحتی از گلوی‌مان پایین رود. منابع عظیم نفت جنوب و شیلات شمال نمونه‌ای از این واقعیت تلخ است. مرور تاریخی یکی از بزرگ‌ترین رؤیاهای ایرانیان به مناسبت همین روز. این تصاویر از آرشیو اداره کل روابط عمومی وزارت نفت برای نخستین بار منتشر می‌شود.

 • نشست پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مناطق عملیاتی

  نشست پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مناطق عملیاتی

  شانا _ گروه عکس: نشست بیژن زنگنه، وزیر نفت با معاونان و مدیران شرکت‌های عملیاتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مناطق عملیاتی امروز (دوشنبه، ۱۹ اسفندماه) برگزار شد.

 • عملیات نصب آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی

  عملیات نصب آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی

  شانا _ گروه عکس: سکوی اقماری ۱۳C، چهارمین و آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی، شامگاه شنبه (۱۷ اسفندماه) هم‌زمان با پایدار شدن شرایط جوی و با رعایت الزام‌های ایمنی توسط شناور نصاب HL5000 در موقعیت مخزنی این طرح نصب شد.

 • دومین نشست وزیر نفت با رؤسای دانشگاه‌های طرف قرارداد صنعت نفت

  دومین نشست وزیر نفت با رؤسای دانشگاه‌های طرف قرارداد صنعت نفت

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، پنجم اسفندماه) در دیدار با رؤسای دانشگاه‌های طرف قرارداد صنعت نفت در حوزه انستیتوهای تحقیقاتی پایین دست گفت: حدود یک ماه پیش طرح‌های بالادستی صنعت نفت با حضور رؤسای دانشگاه‌ها بررسی شد و امیدواریم آثار تصمیم‌های گرفته شده در آن نشست، به‌زودی مشخص شود.

 • نشست و ملاقات وزیر نفت با بانوان صنعت نفت

  نشست و ملاقات وزیر نفت با بانوان صنعت نفت

  شانا _ گروه عکس: نشست و ملاقات بیژن زنگنه، وزیر نفت با بانوان صنعت نفت امروز (سوم اسفندماه) برگزار شد.

 • آیین پایانی گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت

  آیین پایانی گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت

  شانا _ گروه عکس: آیین پایانی گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت بعدازظهر امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و سعید محمدزاده، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری و جمعی از مدیران صنعت نفت برگزار شد.

 • نشست بررسی پروژه‌های مربوط به سیل خوزستان و زلزله مسجدسلیمان

  نشست بررسی پروژه‌های مربوط به سیل خوزستان و زلزله مسجدسلیمان

  شانا _ گروه عکس: نشست بررسی پروژه‌های مربوط به سیل خوزستان و زلزله مسجد سلیمان بعدازظهر امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان نهادهای مختلفخوزستان در محل استانداری در اهواز برگزار شد.

 • امضای قرارداد واحد فرآورش سیار نفت در آزادگان جنوبی

  امضای قرارداد واحد فرآورش سیار نفت در آزادگان جنوبی

  شانا_گروه عکس: قرارداد واحد فرآورش سیار در میدان نفتی آزادگان جنوبی به روش BOO ساخت، تملک، بهره‌برداری (Build – Own – Operate) بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و جهاد دانشگاهی امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) با حضور وزیر نفت به امضای تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت متن و محمدرضا پورعابد، معاون مهندسی جهاد دانشگاهی رسید.

 • آیین رونمایی از دکل ۷۲ فتح

  آیین رونمایی از دکل ۷۲ فتح

  شانا _ گروه عکس: دکل حفاری ۷۲ فتح که به دست متخصصان جهاد دانشگاهی ساخته شده است، صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) با حضور بیژن زنگنه، مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی و سید عبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و جمعی از مدیران صنعت نفت و جهاد دانشگاهی در سایت شماره یک شرکت ملی حفاری ایران در اهواز رونمایی شد.

 • نشست تخصصی ارائه نیازهای فناورانه صنعت گاز

  نشست تخصصی ارائه نیازهای فناورانه صنعت گاز

  شانا _ گروه عکس: نشست تخصصی ارائه نیازهای فناورانه صنعت گاز بعدازظهر امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) با حضور مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.

 • بازدید وزیر نفت از کارخانه فولاد اکسین خوزستان

  بازدید وزیر نفت از کارخانه فولاد اکسین خوزستان

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه، وزیر نفت شامگاه یکشنبه (۲۸ بهمن‌ماه) با حضور در کارخانه فولاد اکسین خوزستان در اهواز از خط تولید بازدید کرد و سه مجموعه آزمایشگاهی کنترل کیفیت، خواص مکانیکی متالوگرافی و تست خوردگی H2S، متعلق به شرکت فولاد اکسین با حضور وزیر نفت افتتاح شد.

 • نشست وزیر نفت با مدیران فولاد اکسین خوزستان

  نشست وزیر نفت با مدیران فولاد اکسین خوزستان

  شانا _ گروه عکس: نشست مشترک بیژن زنگنه، وزیر نفت با مدیران و مدیران عامل شرکت‌های بزرگ فولادسازی و لوله‌سازی کشور (شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد اکسین خوزستان و لوله‌سازی اهواز) با حضور غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان و جمعی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران امروز (یکشنبه، ۲۸ اسفندماه) در اهواز و در محل کارخانه فولاد اکسین خوزستان برگزار شد.

 • بازدید وزیر نفت از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های نفتی

  بازدید وزیر نفت از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های نفتی

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، ۲۸ بهمن‌ماه) از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت که در حاشیه گردهمایی سه‌ روزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه واقع در پژوهشگاه صنعت بازدید کرد؛ گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه که از صبح روز یکشنبه (۲۷ بهمن‌ماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به‌کار کرد و عصر روز سه‌شنبه (۲۹ بهمن‌ماه) به‌کار خود پایان می‌دهد.

 • بیست‌ویکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدمات سبز

  بیست‌ویکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدمات سبز

  شانا _ گروه عکس: بیژن زنگنه، امروز (یکشنبه، ۲۷ بهمن‌ماه) در بیست‌ویکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدمات سبز که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: به‌طور کلی هر فعالیت نفتی با آلودگی همراه است، حتی پاک‌ترین انرژی (گاز) نیز آلایندگی‌هایی دارد