افزایش تولید 2.6 میلیارد متر مکعبی گاز بیش از برنامه در شرکت نفت مناطق مرکزی

شانا _ گروه گاز: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از ابتدای امسال تاکنون با توجه به حساسیت و نیاز کشور، در مجموع بیش از 2.6 میلیارد متر مکعب گاز بیشتر از برنامه تکلیفی تولید کرده است.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران،  مهدی فکور افزود: شرکت نفت مناطق مرکزی ابتدای امسال تاکنون با توجه به حساسیت و نیاز کشور، در مجموع  بیش از 2.6 میلیارد متر مکعب بیشتز از برنامه تولید مصوب هیئت مدیره شرکت ملی نفت (معادل روزانه 16 میلیون متر مکعب گاز) تولید کرده است. 

وی در رابطه با تولید صیانتی و اختصاص بالاترین نرخ تولید گاز در سطح شرکت های تابعه ملی نفت ایران طی دو سال متوالی به این شرکت اظهار داشت : این شرکت در برنامه های صیانتی برداشت از میادین نفتی و گازی و با تلاش شبانه روزی کارکنان خویش موفق شده است که تا کنون بالاترین نرخ تولید گاز و تولید صیانتی در سطح شرکت ملی نفت ایران را به خود اختصاص دهد، همچنین طی دو  سال 1389 و 1390 به عنوان شرکت نمونه تولیدی در شرکت ملی نفت ایران معرفی شده است و در سال گذشته  نیز با شش درصد  افزایش تولید نسبت به سال قبل آن همچنان محوریت تولید گاز و تامین انرژی کشور را عهده دار بوده است.  

فکور افزود: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با توجه به توان تولید خود و بسته به نیاز کشور روزانه بین 312 تا 324 میلیون متر مکعب گاز تولید نموده است. 

بر پایه این گزارش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مسئولیت بهره برداری از 73 مخزن شامل 46 میدان گازی و 27 میدان نفتی در پهنه جغرافیایی کشور به عهده دارد که هم اکنون 10 میدان نفتی و 14 میدان گازی از این میادین در مدار تولید و توسعه مابقی این میادین در برنامه های آتی این شرکت  است.

فعالیت های تولیدی این شرکت از طریق سه شرکت بهره برداری تابعه انجام شده و فعالیتهای اکتشافی ، توسعه میادین و همچنین کلیه فعالیت های حفاری و تعمیر و تکمیل چاهها و مدیریت مخازن نفت و گاز و طراحی و انجام طرحها و پروژه ها در مسئولیت مستقیم ستادشرکت نفت مناطق مرکزی ایران  است.

کد خبر 207681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =