عماد حسینی معاون امور مهندسی وزیر نفت شد

شانا _ گروه نفت: وزیر نفت با صدور حکمی سیدعماد حسینی را به عنوان معاون خود در امور مهندسی منصوب کرد.

به گزارش شانا، در حکم بیژن زنگنه خطاب به سیدعماد حسینی، آمده است: با توجه به تجارب و توانمندی های جنابعالی، بدینوسیله به عنوان معاون وزیر در امور مهندسی منصوب می شوید.

امیدوارم با بروز توانمندی های خود بتوانید به عنوان نماد نسل جدیدی از مدیران جوان و با استعداد در صنعت نفت، راهگشای حضور گسترده این نسل امیدبخش در آینده مدیریتی این صنعت باشید. از خداوند قادر متعال توفیقات جنابعالی را مسئلت دارد.

به گزارش شانا، سید عماد حسینی پیش از این معاون پژوهشی موسسه مطالعات بین المللی انرژی بود.  

سید عماد حسینی متولد 1351 بوده و فارغ التحصیل رشته مهندسی پتروشیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران است. وی در سال 1377 با شرکت در آزمون ورودی شرکت ملی نفت جهت تحصیل نخبگان در خارج از کشور، به عنوان نفر ممتاز پذیرفته و عازم کشور کانادا شد و پس از 2 سال تحصیل در دانشگاه کالگری کانادا و ارائه پایان نامه ای با عنوان decline curve analysis آنالیز منحنی های کاهشی (تولید نفت) که برای نخستین بار در جهان ارائه شده بود، در سال 1380 به ایران بازگشت و به عنوان عضو هیئت علمی پژوهشگاه صنعت نفت مشغول به کار شد و همزمان توانست به عنوان پژوهنده ارشد کشور مدیریت چندین پروژه مهم نفتی از جمله آزادگان و یادآوران و البرز را در اختیار گیرد. وی همچنین ریاست انجمن نخبگان وزارت نفت و عضویت انجمن مهندسین نفت ایران و کانادا (SPE) را عهده دار بود.

وی در سال 1384 به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی از شهرستان های قروه و دهگلان و بخش های چهارولی و سریش آباد انتخاب شد. مهندس سید عماد حسینی پس از راهیابی به مجلس به عنوان عضو کمیسون تخصصی انرژی مشغول به فعالیت شد و پس از مدتی به عنوان مخبر و عضو هیئت رئیسه این کمیسیون انتخاب شد. وی همچنین رییس مجمع نمایندگان استان کردستان و عضو هیئت رئیسه گروه دوستی ایران - کره جنوبی و ایران - سنگاپور و نمایندگی مجلس ایران در اجلاس اوپک (OPEC) را در کارنامه خود دارد.

 

کد خبر 208638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =