شرکت اروندان دومین تولید کننده بزرگ نفت کشور می شود

شانا_ گروه نفت: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه شرکت نفت و گاز اروندان به دومین تولیدکننده نفت کشور تبدیل خواهد شد،گفت: این شرکت افزایش ظرفیت تولید نفت به روزانه یک میلیون بشکه را در آینده نزدیک جشن خواهد گرفت.

رکن الدین جوادی در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت نفت و گاز اروندان که بعدازظهر امروز (19 آذرماه) در محل این شرکت برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: ظرفیت تولید کنونی این شرکت بالغ بر 227 هزار بشکه در روز است که این رقم باید طبق برنامه، به یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه برخورداری از نگرش باز و وسیع و درنظر گرفتن افق های بلند پیشرفت و توسعه، لازمه کار مدیران در صنعت نفت است، برای سلطان کمالی؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان در این سمت، آرزوی توفیق کرد.

جوادی تصریح کرد: ماموریت محوری شرکت نفت مناطق مرکزی، تولید گاز است؛ به طوریکه هم اکنون این شرکت با گستردگی کار در 75 درصد از پهنه جغرافیایی کشور، بیش از 50 درصد از گاز مورد نیاز کشور را تامین می کند.

مدیرعامل سابق شرکت نفت و گاز اروندان نیز با اشاره به 13 سال سابقه فعالیت خود در این شرکت، گفت: صنعت نفت، پیشران توسعه کشور است و از این رو تحقق حماسه اقتصادی که در نامگذاری سال جاری مورد تاکید قرار گرفته است، در گرو توسعه بیش از پیش صنعت نفت است و در این میان، شرکت اروندان می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

 سلبعلی کریمی با اشاره به ظرفیت تولید کنونی 227 هزار بشکه نفت در روز در شرکت نفت و گاز اروندان، از افزایش ظرفیت تولید این شرکت در آینده خبر داد.

کریمی با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر 400 نفر نیروی انسانی در این شرکت فعالیت می کنند و حدود صد نفر نیز در مرحله استخدام هستند، بر ضرورت توجه به نگهداشت نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: رقبای ما در عراق تمایل دارند نیروهای انسانی خبره ایرانی را به کار بگیرند و باید با ایجاد انگیزه در کارکنان، مانع تحقق این هدف شویم. 

 

کد خبر 210399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =