تامین گاز کشور در وضعیت مطلوب قرار دارد

شانا_ گروه گاز: مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر صرفه جویی در مصرف گاز گفت: با وجود کاهش شدید دما در بسیاری از نقاط کشور و برودت شدید هوا، در هیچ نقطه ای از کشور قطعی گاز و افت فشار نداشته ایم.

حسن منتظر تربتی در گفت و گو با خبرنگار شانا، با اشاره به افزوده شدن بیش از 1.5 میلیون مشترک جدید به جمع مشترکین گاز طبیعی در سال جاری، اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال میزان تولید گاز افزایش نیافته است، با مدیریت توزیع در کشور سعی داریم کمبودها را جبران کنیم.

وی میزان مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری را در روزهای اخیر 430 میلیون متر مکعب اعلام و تصریح کرد: این میزان مصرف با میزان مصرف کل کشورهای اروپایی برابری می کند.

تربتی با اشاره به اینکه واحد دیسپچینگ به عنوان یکی از مهم ترین واحدهای ناظر بر تولید و توزیع گاز در نقاط مختلف کشور محسوب می شود، تصریح نمود: مدیریت راهبری شبکه تأمین گاز کشور از وظایف عمده مدیریت دیسپچینگ ملی گاز ایران است که از طریق هماهنگی بین بخش های مختلف تولید، انتقال و توزیع گاز، کنترل و مدیریت شبکه انتقال گاز کشور، کنترل کمیت و کیفیت گاز و نظارت بر اندازه گیری گاز صورت می گیرد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت های این مدیریت گفت: در هماهنگی با بخش بالادستی، برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی تعمیرات اساسی پالایشگاه های گاز، اندازه گیری و کنترل کمیت و کیفیت گاز تحویلی، کنترل عملیات ایستگاه ها، کنترل مسیرهای انتقال گاز، بهینه سازی و استفاده حداکثری از امکانات انتقال گاز، برنامه ریزی تعمیرات اساسی ایستگاه ها و خطوط انتقال، هماهنگی عملیات پیگ رانی، کنترل کمیت و کیفیت گاز تحویلی به مصرف کننده ها، برنامه ریزی و کنترل مصارف، همچنین نظارت و کنترل عملیات واردات و صادرات گاز از دیگر فعالیت های این مدیریت محسوب می شود.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه انجام وظایف محول شده به مدیریت دیسپچینگ ملی گاز، نیازمند دسترسی به اطلاعات دقیق، سریع و کافی از تمام بخش های تولید، انتقال و توزیع گاز و بهره گیری از نرم افزارهای کاربردی برای تحلیل اطلاعات و اتخاذ تصمیمات به موقع است، افزود: در این زمینه مدیریت دیسپچینگ ملی گاز یکی از پیشرفته ترین سامانه های جمع آوری و پردازش اطلاعات را داراست.

کد خبر 210706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =