افزایش قیمت بنزین و گازوییل با شیب ملایم است

شانا _ گروه دولت و مجلس: وزیر نفت از افزایش قیمت بنزین و گازوییل با شیب ملایم خبر داد و گفت: تاکید می کنم جای نگرانی برای مردم وجود ندارد و افزایش قیمتها با شیب ملایم است.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه عصر امروز (سه شنبه ۱۹ فروردین ماه) پس از پایان جلسه با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، درباره اصلاح قیمت حامل‌های انرژی با اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی، با بیان این که قیمت بنزین و گازوییل هنوز نهایی نشده است، تصریح کرد: تاکید می‌کنم جای نگرانی برای مردم وجود ندارد و افزایش قیمت‌ها با شیب ملایم است. 

وی افزود: در حال حاضر چند میلیارد‌ لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت وجود دارد که در زمان افزایش قیمت با‌‌ همان قیمت ۴۰۰ تومان عرضه می‌شود. قیمت گاز سی ان جی نیز بین ۵۵ تا ۶۰ درصد قیمت سهمیه‌ای بنزین تعیین می‌شود. 

زنگنه درباره افزایش قیمت گاز در بخش‌های مختلف گفت: قیمت گاز برای مصارف خانگی خانگی ۲۰ درصد، مصارف آموزشی ۱۳ درصد، مصارف صنعتی و دولتی ۳۰ درصد افزایش یافت که این درآمد‌ها صرف بهبود سلامت جامعه می‌شود. 

وی ادامه داد: مشکلات عمده‌ای در بخش سلامت وجود دارد که با درآمد دولت از مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، هزینه‌های درمانی مردم در بیمارستان‌های دولتی با توسعه بیمه‌های عمومی به صورت جدی کاهش می‌یابد. 

وزیر نفت گفت: زمان اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اوایل اردیبهشت خواهد بود. 

به گزارش خبرنگار شانا، دولت با مجوز مجلس در قالب قانون بودجه باید مرحله دوم قانون هدفمندی را اجرا کند. اصلاح قیمت حامل‌های انرژی یکی از مهم‌ترین بخش‌های تبصره ۲۱ قانون بودجه ۹۳ است. پیش بینی شده است دولت درامد حاصل از اجرا قانون هدفمندی را در بخش‌های تولید، سلامت و بخشی هم برای پرداخت نقدی، برنامه ریزی کند. 

رئیس جمهوری نیز گفته است اجرا مرحله دوم قانون هدفمندی می‌تواند مصرف انرژی کشور را متعادل کند و از شدت مصرف انرژی بکاهد در همین حال وزیر اقتصاد باره‌ها تاکید کرده که افزایش قیمت حامل‌های انرژی با شیب ملایم است. 

صبح امروز( سه شنبه) هم رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید در حد توان مردم باشد.

کد خبر 214701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =