تدوین نقشه راه صنعت پتروشیمی با هدفگذاری در دو برنامه پنجساله

نقشه راه صنعت پتروشیمی تدوین شده است و در یک برنامه 10 ساله که به دو بخش 5 ساله تقسیم می شود ظرفیت تولید به 180 میلیون تن خواهد رسید.

به گزارش شانا، حمیدرضا رستمی، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف دستیابی به هدفهای پیش بینی شده خود برنامه ریزیهای جامعی را انجام داده است.

 وی افزود: نقشه راه صنعت پتروشیمی در 7 جلد تدوین شده است و در یک برنامه 10 ساله که به دو بخش 5 ساله تقسیم می شود ظرفیت تولید قرار است به 180 میلیون تن برسد و برای رسیدن به این هدف، نقشه راه برنامه ششم با هدف کوتاه مدت در حال تدوین است که بزودی نهایی می شود.

 وی ادامه داد: نقش شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای رسیدن به برنامه های آتی صنعت پتروشیمی بسیار تعیین کننده است و با تکیه بر برنامه ششم توسعه و نیز نقشه راه تلاش خواهیم کرد به برنامه ریزیهای انجام شده دست یابیم.

رستمی با بیان این که امروز حفظ منافع ملی در اولویت قرار دارد و پتروشیمی به عنوان صنعتی که ارزش افزوده بالایی دارد مورد توجه تمام متولیان امر قرار دارد گفت: با توجه به خصوصی شدن بسیاری از شرکتهای پتروشیمی و تجربه به دست آمده در سالهای اخیر اکنون بیشتر طرحها و شرکتها خواستار حضور دوباره و ایجاد چتر حمایتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان تنظیم کننده روابط یا رگولاتور در این صنعت هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران،وی اظهارکرد: خوشبختانه با حمایت ویژه مهندس زنگنه، وزیر نفت مسیر و نقشه راه به خوبی در حال تدوین و نهایی شدن است و در این مسیر معاونت برنامه ریزی وزارت نفت نیز با همکاری و تعامل بسیار خوبی که با شرکت ملی صنایع پتروشیمی دارد، همواره این شرکت را در مسیر فعالیتهای خود برای ورود به دوره جدید همراهی می کند.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: بدون تردید اکنون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تکیه بر بیش از 50 سال تجربه و فعالیت خود از ارکان توسعه اقتصادی کشور به شمار می رود و حمایت وزارت نفت از فعالیتهای آینده این شرکت می تواند بسیاری از چالشهای موجود را که طرحها و مجتمعهای پتروشیمی با آن مواجه هستند برطرف کند.

کد خبر 251017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =