۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
  • کد خبر: 258813
پلی اتیلن پتروشیمی مهاباد به مقصد چین بارگیری شد

مجتمع پتروشیمی مهاباد در حال تولید و بارگیری 70 هزار تن پلی اتیلن خطی سبک به مقصد چین است.

به گزارش شانا، محسن مجیدی، مدیرعامل پتروشیمی مهاباد اظهار کرد: طرح پتروشیمی مهاباد از دیماه پارسال تولید خود را آغاز کرده و تاکنون 2 محموله از محصولات این پتروشیمی به خارج از ایران صادر شده است و سومین محموله نیز از اسفند ماه پارسال در حال تولید و بارگیری به مقصد چین است.

وی افزود: پیش بینی می شود پایان بارگیری اواخر اردیبهشت و یا روزهای آغازین خرداد ماه باشد و در صورت تامین بیشتر خوراک می توانیم حجم تولید خود را  برای عرضه در بازارهای مختلف افزایش دهیم.

مجیدی ادامه داد: حدود چهار ماه و نیم از راه اندازی این طرح توسعه ای در صنعت پتروشیمی کشورمان می گذرد و در این مدت نخستین محموله صادراتی به هندوستان شامل 260 تن محصول بوتن 1 به ارزش بیش از 300 هزار دلار فروخته شد و پس از آن یک محموله به میزان 10 هزار تن به چین صادر شده است.

مدیرعامل پتروشیمی مهاباد افزود: خوشبختانه مجتمع مهاباد با ظرفیت قابل قبولی در حال فعالیت است و محصولات تولیدی این مجتمع پتروشیمی در داخل و خارج به فروش می رسد.

مجیدی گفت: پتروشیمی مهاباد نیز مانند اغلب پتروشیمی های کشور حدود 70 درصد فروش خارجی و 30 درصد عرضه داخلی دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به لغو تحریمها و ورود به دوران پساتحریم، پس از این که تولید پتروشیمی مهاباد به ظرفیت اصلی خود برسد به کشورهای دیگر نیز صادرات خواهیم داشت.

مجیدی تصریح کرد: پتروشیمی مهاباد به صورت کامل در حال فعالیت است و این مجتمع پتروشیمی به عنوان یک طرح مهم و راهبردی در غرب کشور آماده افتتاح رسمی است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مهاباد با اشاره به نقش پتروشیمی در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با توجه به این که شرکت پتروشیمی مهاباد تولیدکننده محصولات میانی است در صورتی که صنایع پایین دست این محصول در استان فعال شوند، زنجیره تولید کامل می شود و با توجه به صادراتی بودن محصولات تولیدی، این مسئله در اشتغالزائی و نیز اقتصاد کشور تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، پتروشیمی مهاباد قادر است سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و 30 هزار تن بوتن 1 را تولید کند.

مواد اولیه مورد نیاز این مجتمع پتروشیمی سالانه حدود 324 هزار تن اتیلن است که از طریق خط لوله  اتیلن غرب از عسلویه به این مجتمع منتقل می شود.

کد خبر 258813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =