موافقت اکثریت نمایندگان با قراردادهای جدید نفتی واقعیت دارد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره این موضوع که گفته شد اکثریت مجلس با کلیات موضوع الگوی جدید قراردادهای نفتی موافق هستند، گفت: واقعا موافق هستند.

بهروز نعمتی در گفتگو با خبرنگار شانا، در حاشیه نشست امروز (یکشنبه، هفتم شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع که گفته شد اکثریت موافق کلیات موضوع قراردادهای جدید نفت هستند، گفت: بیشتر نمایندگان به واقع موافق هستند، همین امروز صبح گفتم رئیس جلسه رای استمزاجی بگیرد تا مشخص شود چند درصد موافق و چند درصد مخالف هستند و شخصی هم اعتراض نکرد. 

این نماینده مجلس دهم افزود: ما با نظر هیئت تطبیق و موارد 15 گانه برای اصلاح موافق هستیم که به دولت ابلاغ می شود. 

بهروز نعمتی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ٧٩ آیین نامه داخلی مجلس در پاسخ به تذکر هدایت الله خادمی، نماینده مجلس دهم که معتقد است سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره تعداد نمایندگان موافق و مخالف با سرمایه‌گذاری خارجی به درستی عمل نکرده است، گفت: بنده گزارشی از صحن علنی دادم که براساس قانون وظیفه من است.

وی افزود: تعداد مخالفان و موافقان از سوی نظارت هیئت رئیسه و براساس قرعه کشی است که بنده دخالتی در آن ندارم ضمن این که اگر به صورت استمزاجی از نمایندگان نظرسنجی شود بیشتر نمایندگان با سرمایه گذاری خارجی موافق هستند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در این میان برخی دوستان مخالفتی دارند که می توانند ایراد خود را بگویند اما نسبت به اصل سرمایه گذاری تمایل وجود دارد.

 

کد خبر 267929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =