پتروشیمی نوری در زمینه معیار مصرف انرژی پیشگام است

رئیس مجتمع پتروشیمی نوری گفت: این مجتمع پتروشیمی در زمینه معیار مصرف انرژی در کشور پیشگام است، افتخار مقام اولی در زمینه روابط عمومی در سطح وزارت نفت، تولید کننده استاندارد نمونه در استان و غیره در کارنامه این مجتمع است.

به گزارش شانا، مصطفی صانعی روز چهارشنبه (۲۶ آبان‎ماه) در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان بوشهر با بیان این که پتروشیمی نوری یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های مواد پتروشیمی آروماتیک در سطح جهان است، گفت: شرکت پتروشیمی نوری در سال 1379 با ظرفیت چهار و نیم میلیون تن در سال، با کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های ایرانی، فرانسوی، کره‌ای و ژاپنی تشکیل شد و پس از رسیدن به مرحله بهره‌برداری در سال 1385 وارد مدار تولید شد.

وی افزود: صادرات این شرکت حدود 65 درصد از محصولات تولیدی است که کشورهای آسیای دور، خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس از مقاصد صادراتی محصولات این شرکت به شمار می آیند و حدود 35 درصد از  محصولات برای مصارف داخلی، به شرکت‌های ایرانی فروخته می‌شود.

صانعی با بیان این که این شرکت نخستین تولیدکننده آروماتیک در ایران است، تصریح کرد: شرکت پتروشیمی نوری یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های آروماتیک در سطح جهان است و به‌عنوان نخستین تولید کننده آروماتیک از نظر حجمی در ایران  به شمار می آید که پس از 10 سال حضور در سرویس توانسته است در جایگاه نخست کشور قرار گیرد.

رئیس مجتمع پتروشیمی نوری عنوان کرد: این شرکت امسال پنجمین بار است که به عنوان صادرکننده نمونه در سطح استان انتخاب شده است و توانسته در میان 100 شرکت برتر جایگاه 16 را به دست آورد.

وی با بیان این که در زمینه معیار مصرف انرژی پیشگام هستیم، گفت: ما افزون بر این که در زمینه معیار مصرف انرژی در کشور پیشگام هستیم، افتخار مقام نخست در زمینه روابط عمومی در سطح وزارت نفت، تولید کننده استاندارد نمونه در استان و غیره در کارنامه خود داریم.

صانعی افزود: ما در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قرار گرفتیم و به طور معمول تاسیس منطقه ویژه در همه کشورها به منظور تسهیل در حوزه صادرات است، زیرا صادرات کمک زیادی به کشور می‌کند.

کد خبر 273064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =