برنامه راهبردی شرکت ملی گاز برای دستیابی به چشم انداز 1404

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: این شرکت برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 1404 دارای برنامه و نقشه استراتژیک است.

به گزارش شانا، سعید مومنی اظهار کرد: ایران برای قرار گرفتن در میان سه کشور برتر آسیا در زمینه انرژی، هدف و برنامه هایی راهبردی از جمله توسعه هدفمند گازرسانی، رشد بهره‌وری و سرآمدی در بهره‌بردای و توسعه مشارکت‌های تجاری و عملیاتی دارد.

سند چشم‌انداز 20 ساله ایران،سندی برای تبیین افقی به منظور توسعه ایران در زمینه‌های مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شده است. اجرای این چشم‌انداز از سال ۱۳۸۴ و در قالب چهار برنامه توسعه پنجساله انجام می‌گیرد. سال ۱۴۰۴ خورشیدی (۲۰۲۵ میلادی) افق چشم‌انداز است.

وی با اشاره به این که در نیم قرن دوم صنعت گاز قرار داریم، تصریح کرد: باید نگاه و راهبرد این صنعت تغییر یافته و از توسعه شبکه‌های گاز رسانی به نگهداشت تاسیسات و زیر ساخت‎ها گرایش یابد.

به گفته مومنی، چشم انداز، راهبرد و اهداف صنعت گاز شامل؛ مطالعه، تحقیق و بررسی پیدا کردن شیوه‌های علمی در حفظ و نگهداشت تجهیزات و به‎ویژه ایستگاه‌های این صنعت است.

کد خبر 276950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =