توضیحات وزارت نفت درباره ادعای برکناری برخی مدیران نفتی

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به دنبال انتشار خبری با عنوان «پاکسازی وزارت نفت از منتقدان دولت آغاز شده است» در خبرگزاری تسنیم، توضیحاتی را ارائه می‎دهد.

به گزارش شانا به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، برخلاف خبر ارسالی و به زعم تسنیم، جناب آقای علیرضا ضیغمی برکنار یا عزل نشده بلکه بازنشست شده‌اند. اتفاقا ایشان به رغم حمایت آشکار از جناح مخالف دولت، 4 سال به عنوان مدیر در یکی از پروژه‌های مهم در وزارت نفت دولت یازدهم مشغول به فعالیت بودند. نکته دیگر اینکه برخلاف آنچه سعی در القای آن وجود دارد جناب آقای مهندس زنگنه، وزیر محترم نفت بارها از مشی و رفتار آقای ضیغمی که در ایام انتخابات با رعایت قانون و گرفتن مرخصی به ستاد انتخاباتی آقای رئیسی پیوستند تشکر و قدردانی نمودند. بنابراین انتقادها و گلایه ها در این باره متوجه افرادی بود که غیرقانونی و غیرشفاف عمل کردند و رفتارشان رنگ منفعت طلبی شخصی داشت. ضمن آن‌که بکار بردن عبارت «پاکسازی» آنگونه که در خبرگزاری تسنیم به عنوان تیتر انتخاب شده را نیز شایسته این همکاران محترم صنعت نفت نمی‌دانیم.

همانگونه که پیش از این مطرح شد منطق حکم می کند افرادی سکاندار مدیریت هر دستگاه دولتی و غیردولتی باشند که برنامه‌ها و سیاستهای آن را باور داشته و خود را ملزم به اجرای آن بدانند. این موضوع البته با فعالیت منتقدان در سایر سطوح کارشناسی ارتباطی ندارد، چه آنکه هم اکنون هزاران نفر با سلایق و تفکرات متفاوت در سطوح مختلف صنعت نفت مشغول فعالیت هستند. مساله تصدی مناصب مدیریتی و راهبری بخشی از سازمان توسط افرادی است که اعتقادی به اصول کاری دولت ندارند. بنابراین برای یک مقام مسئول این یک ضرورت است که مدیران همراه او هماهنگی فکری و عملی با عقاید و مشی حاکم داشته باشند و در این راستا او می تواند از حق طبیعی خود برای همکاری با نفراتی که به خط فکری او نزدیکترند بهره جوید. این امر البته افزون بر این است که به اعتقاد بسیاری، اساسا هیچ مدیر صاحب صلاحیتی چنانچه برای خود و مشرب فکری و اعتقادی اش ارزش و اعتبار قائل باشد نباید «مدیریت» در سیستمی را بپذیرد که به اهداف آن اعتقاد ندارد.

با این اوصاف این همه واکنش و حساسیت نسبت به طرح  یک موضوع مستدل و منطقی از جانب وزیر محترم نفت مبنی بر این که افراد معتقد به برنامه های دولت باید در مناصب مدیریتی قرار گیرند کمی عجیب به نظر می‌آید و ممکن است این شبهه را دامن بزند که برای برخی‌ها تفکر و اعتقاد بهانه ای بیش نیست و برخورداری از مزایای مدیریتی در اولویت آن‌ها قرار دارد.

کد خبر 277174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =