اقتصاد و اشتغال با حضور سرمایه گذاران بزرگ بین‌المللی متحول می‌شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حضور سرمایه گذاران بزرگ خارجی می‌تواند راه را برای توسعه صنعت نفت و گاز فراهم کند، گفت: اقتصاد و اشتغال کشور با حضور سرمایه گذاران بزرگ بین‌المللی متحول می‌شود.

به گزارش شانا، اسدالله قره خانی،  با بیان این‌که صنعت نفت و گاز ایران برای جهانی شدن و توسعه و نوسازی هرچه بیشتر به وجود سرمایه گذاران بزرگ خارجی نیاز دارد، است، گفت: حضور شرکت‌ها و سرمایه گذاران بزرگ بین‌المللی در صنعت نفت ایران بدون تردید عاملی برای توسعه و پیشرفت این صنعت است.

وی با اشاره به این‌که هر صنعتی برای تحول و پیشرفت به منابع مالی نیازمند است، افزود: در شرایط کنونی که بانک‌ها منابع مالی مناسبی را برای کمک به توسعه صنعت نفت در اختیار ندارند و اوراق مشارکت ارزی و ریالی و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیز مشکلات این صنعت را برطرف نکرده است، به نظر می‌رسد حضور سرمایه گذاران بزرگ خارجی می‌تواند راه را برای توسعه صنعت نفت و گاز کشور فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که صنعت نفت و گاز امن‌ترین و پرسودترین صنعت برای سرمایه گذاران تلقی می‌شود، تصریح کرد: بدون تردید الگوی جدید قراردادهای نفتی حاکمیت کشور را تضمین کرده و طرف مقابل را نیز مکلف می‌کند که خود سرمایه گذاری را انجام دهد و در یک دوره زمانی مشخص نیز سرمایه و سود مورد نظر در این قراردادها مجددا به صنعت نفت بازگردد.

قره خانی عنوان کرد: حضور سرمایه گذار خارجی به هیچ وجه به معنای کنار گذاشتن اقتدار و عزت داخلی نیست، بلکه استفاده از چنین سرمایه‎هایی می‌تواند توان اقتصادی ایران را افزایش دهد.

وی گفت: بیشتر کشورها از حضور سرمایه گذار خارجی استقبال می‌کنند، زیرا این مهم بدون تردید به افزایش اشتغالزایی در کشور میزبان منجر می‌شود.

کد خبر 277198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =