تاخیر در اجرای قراردادهای جدید نفتی به زیان کشور است

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت گفت: هرگونه تاخیر در اجرای قراردادهای جدید نفتی به زیان کشور است و سبب می‌شود که کشورهای همسایه از میدان‌های مشترک، برداشت بیشتری داشته باشند.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، منصور بزمی درباره ضرورت اجرای قراردادهای جدید نفتی، گفت: بخش گسترده‌ای از میدان‌های نفتی ایران در نیمه دوم عمر خود قرار گرفته‌اند که باید طرح‌های ازدیاد برداشت در آن‌ها اجرا شود.

وی افزود: همچنین تعداد زیادی از میدان‌های نفت و گاز کشور از جمله میدان‌های مشترک باید توسعه یابند که برای توسعه آن‌ها به سرمایه گذاری‌های عظیم نیاز است.

بزمی تصریح کرد: استفاده از سرمایه خارجی یک فرصت برای کشور است که افزون بر تامین منابع مالی، سبب می‌شود از فناوری‌های روزآمد دنیا نیز استفاده کنیم.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این‌که هرچه سریع‌تر باید برداشت از میدان‌های مشترک افزایش یافته و میزان بهره‌وری از آن‌ها بالا برود، عنوان کرد: کشورهای همسایه، میدان‌های مشترک را توسعه داده‌اند، از این رو نباید از آن‌ها عقب بمانیم، باید از این ثروت‌های مشترک پاسداری کنیم.

وی درباره پیامدهای تاخیر در اجرای قراردادهای جدید نفتی، گفت: کشورهای همسایه منتظر ما نمی‌مانند تا در آینده این میدان‌های مشترک را توسعه بدهیم، آن‌ها با کمک شرکت‌های خارجی به سرعت در حال سرمایه گذاری در طرح‌های صنعت نفت خود هستند.

بزمی افزود: هرگونه تاخیر در اجرای قراردادهای جدید به زیان کشور بوده و سبب خواهد شد که کشورهای همسایه از میدان‌های مشترک برداشت بیشتری داشته باشند.

کد خبر 277247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =