قراردادهای سرمایه‌گذاری خارجی با نظارت کامل امضا می‌شود

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: قراردادهای بزرگ اقتصادی مانند قرارداد اخیر نفتی به عنوان یک فرصت توسعه و تحقق سرمایه‌گذاری خارجی برای کشور با نظارت کامل امضا می‌شود.

به گزارش شانا، احمد همتی، نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی‌، در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی حوزه انتخابیه خود گفت: از ابتدای روند قرارداد وزارت نفت ایران با یک شرکت بزرگ فرانسوی، یک شورای نظارت بر روند تنظیم این قرارداد ناظر بوده و هم اکنون نیز 2 عضو از کمیسیون انرژی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و یک عضو از قوه قضاییه و از دیوان محاسبات نظارت‌های کاملی بر امضای قراردادها دارند.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی درباره قرارداد اخیر نفتی با شرکت فرانسوی بحث مفصلی شد و هیچ جای نگرانی در این باره وجود ندارد، زیرا این قراردادها به نوعی به عنوان مسیر تحقق سرمایه‌گذاری خارجی مطرح در برنامه ششم توسعه محسوب می‌شود و ضربه اساسی برای شکستن تحریم‌هاست.

همتی تصریح کرد: از دستاوردهای سرمایه‌گذاری خارجی، امضای قرارداد 1.2 میلیارد دلاری شرکت ایتالیایی برای انجام طرح قطار سریع در کشور است، این قراردادها گام موثری در شکست تحریم‌هاست و در محقق کردن سرمایه گذاری خارجی سالانه پیش بینی شده به میزان 65 میلیارد دلار در برنامه ششم توسعه موثر است.

کد خبر 277656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =