نفت مناطق مرکزی از سوختن ۱۵۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت جلوگیری می‌کند

مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از همکاری با شرکت ایتالیایی آنسالدو برای جمع آوری روزانه ۱۵۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت در این شرکت خبر داد.

به گزارش شانا، احمد رجبی روز چهارشنبه (۲۶ مهرماه) در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین تعدادی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران و آنسالدو انرژیا ایتالیا برای جمع آوری گازهای مشعل به‌منظور تولید برق و نوسازی تجهیزات نفت و گاز، گفت: این شرکت هم اکنون به طور میانگین دارای ظرفیت تولید روزانه حدود 200 هزار بشکه نفت و 300 میلیون مترمکعب گاز است و از طریق سه شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، غرب و زاگرس جنوبی فعالیت‌ها در 19 استان را زیر پوشش دارد
 
 وی افزود: فعالیت‌های اصلی شرکت نفت مناطق مرکزی بر 2 محور اصلی متمرکز است، نخستین محور مربوط به تولید 35 تا 40 درصد تولید گاز در خشکی و محور دوم، توسعه و تولید میدان‌های مشترک غرب کشور است.


مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به امضای 9 یادداشت تفاهم با 9 شرکت بین المللی با هدف انجام فعالیت‌های IOR و EOR در میدان‌های غرب کشور، گفت: بحث‌های تکمیلی 6 مورد از این تفاهم‌ها در مراحل پایانی قرار دارد، مرحله بعد نیز ارسال طرح جامع توسعه (MDP) به شرکت ملی نفت ایران و طی کردن مراحل دیگر تا رسیدن به مرحله امضای قرارداد نهایی است.

رجبی ادامه داد: در پروژه‌ها حدود پنج میلیارد و 500 میلیون دلار پروژه توسعه ای به صورت EPCF تعریف شده که در سه بخش توسعه میدان‌های نفتی، توسعه میدان‌های گازی و احداث ایستگاه های تقویت فشار گاز در میدان‌های گازی در دستور کار شرکت ملی نفت قرار گرفته است.


وی تصریح کرد: 
پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح‎ها، ظرفیت تولید روزانه نفت از حدود 200 هزار بشکه کنونی به 300 هزار بشکه، ظرفیت تولید روزانه گاز از 300 میلیون مترمکعب کنونی به 400 میلیون متر مکعب و ظرفیت تولید میعانات گازی از 80 هزار بشکه کنونی به 110 هزار بشکه در روز برسد. 

مدیر امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی درباره گازهای همراه نفت گفت: هم اکنون در تاسیسات شرکت نفت مناطق مرکزی روزانه حدود 150 میلیون فوت مکعب گازهای همراه سوزانده می‌شود که برای جمع آوری آنها برنامه‌ریزی لازم انجام شده و قرار است با شرکت ایتالیایی آنسالدو انرژیا مشورت و سپس پروژه‌ها را تعریف کنیم.  
 
رجبی در پایان سخنان خود از آمادگی کامل شرکت نفت مناطق مرکزی برای همکاری طولانی مدت با شرکت آنسالدو انرژیا خبرداد.
کد خبر 279149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =