​تولید روزانه 10هزار بشکه نفت در یاران جنوبی تثبیت شد

برداشت روزانه 10هزار بشکه نفت از میدان مشترک یاران جنوبی تثبیت شده است.

به گزارش شانا، همایون کاظمینی، مجری طرح توسعه میدان یاران جنوبی با اشاره به آغاز تولید نفت در این میدان مشترک از اوایل آذرماه امسال گفت: هم‎اکنون از 6 حلقه چاه این میدان، روزانه 10هزار بشکه نفت تولید می‎شود و حفاری، راندن رشته‎های تکمیلی و لوله‎های جریانی 12 حلقه چاه دیگر میدان نیز آماده شده و تنها نصب تاسیسات سرچاهی باقیمانده است.

وی با اشاره به توافقنامه اصولی (HOA) توسعه یکپارچه میدان یاران که سال گذشته بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پرشیا امضا شد، ادامه داد: با توجه به این‎که توسعه میدان یاران جنوبی از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت انجام می‎شود، این شرکت تا امضای قرارداد توسعه میدان به فعالیت‎های خود در یاران جنوبی ادامه می‎دهد.

کاظمینی گفت: بیش از 70درصد نیروهای فعال در طرح توسعه یاران جنوبی، از نیروهای بومی استان بوده‎اند.

میدان نفتی یاران جنوبی یکی از طرح‌های مشترک با کشور عراق است که در غرب رودخانه‌ کارون و در  ۱۳۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز واقع شده است. مخزن این میدان میان میدان نفتی آزادگان جنوبی و میدان مجنون عراق قرار دارد.

میزان نفت درجای این میدان ۶۴۵ میلیون بشکه است که در ۲ لایه سروک و گدوان قرار دارد و منابع مالی توسعه این میدان مشترک از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران تامین می‌شود.

کد خبر 280664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =