سفارت ایران در چین حادثه برای نفتکش ایرانی را بررسی می‌کنند

سخنگوی وزارت امورخارجه به آخرین وضع نفتکش ایرانی حادثه دیده در آب‌های سرزمینی چین اشاره کرد و گفت: در این زمینه دستورهای لازم به سفارت ایران در چین و کنسولگری ما در شانگهای داده شده است و آنها تماس‌های لازم را با مقام‌های چینی داشته‌اند.

به گزارش شانا، بهرام قاسمی امروز (دوشنبه، 18 دی‌ماه) در نشست هفتگی خود با خبرنگاران درباره برخورد نفتکش ایرانی در آب‌های چین گفت: در این اتفاق ناگوار یک نفتکش ایرانی که حامل ١٣٧ هزار تن محموله میعانات گازی برای کره جنوبی بود و 32 خدمه داشت، در آب‌های چین با یک کشتی باربری برخورد کرد و دچار حریق شد.

وی افزود: در این زمینه دستورعمل لازم به سفارت ایران در چین و کنسولگری ما در شانگهای داده شده است و آنها تماس‌های لازم را با مقام‌های چینی داشته‌اند. 

قاسمی با بیان این‌ که نشت میعانات گازی در حوزه مشخصی در آب‌های منطقه رخ داده و در این باره ستاد بحران در کشور چین تشکیل شده است، افزود: باوجود اعزام بالگرد و کشتی‌های امداد به این محل، آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

وی افزود:  تا ساعتی پیش تماسی در این باره داشتیم، اما هنوز به صورت دقیق نمی‌توان اظهار نظر کرد. منتظریم وضع روشن شود و اطلاعات بیشتری به دست ما برسد. علائمی وجود دارد که نمی‌شود این موضوع را تمام شده تلقی کرد، امیدواریم هرچه سریع‌تر موضوع آشکار شود. 

کد خبر 280700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =