فاز نخست واحد نمکزدایی اهواز متمرکز در آستانه راه‎اندازی قرار گرفت

فاز نخست واحد نمکزدایی اهواز متمرکز با ظرفیت فراورش 110 هزار بشکه نفت در روز در آستانه راه‎اندازی قرار گرفته است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، با استقرار گروه مهندسی راه اندازی تولید در پروژه احداث واحد نمکزدایی اهواز متمرکز، اقدامات لازم برای راه اندازی این واحد در حال انجام است.

بیژن عالیپور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در حاشیه بازدید از این پروژه گفت: با راه اندازی واحد نمکزدایی اهواز متمرکز، ظرفیت تولید و فرآورش نفت نمکی در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون افزایش می یابد و از افت تولید به میزان قابل توجهی جلوگیری می شود.

وی افزود: هم اکنون گروه های مهندسی راه اندازی در این پروژه مستقر شده اند و در حال آزمایش تجهیزات نصب شده از قبیل مخازن، نمک‎گیرها، برق، ابزار دقیق، ایمنی، خطوط لوله و ماشین آلات فرآیندی هستند تا راه‎اندازی آزمایشی فاز نخست آن طی روزهای آینده محقق شود.

عالیپور با بیان این که واحد نمکزدایی اهواز متمرکز با ظرفیت 220 هزار بشکه بزرگترین واحد نمکزدایی کشور محسوب می شود، تاکید کرد: با راه اندازی فاز نخست این پروژه، ظرفیت 110 هزار بشکه ای برای فرآورش نفت نمکی ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: در این پروژه تجهیزات پیشرفته و با کیفیت بالا نصب شده و الزامات ایمنی و زیست محیطی در بالاترین سطح استانداردهای صنعت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست مورد نظر قرار گرفته است.

کد خبر 280831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =