سال 97 فرصتی تازه برای اجرای اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای است

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: سال 97 فرصت دوباره‌ای برای اجرای اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای شرکت در عرصه‌های داخلی و جهانی است که در دو حوزه صف و ستاد محقق می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سپهر سپهری با بیان این‌که در سالی که گذشت حفاری و تکمیل 159 حلقه چاه شامل 62 حلقه توسعه‌ای، هشت حلقه توصیفی، دو حلقه اکتشافی و 87 حلقه تعمیری پایان یافت، گفت: ثبت 253 هزار و 754 متر حفاری و انجام حفاری 23 حلقه چاه به مدت 568 روز زودتر از برنامه، بخشی از عملکرد این شرکت را در روز شمار سال 96 رقم می‌زند.

وی به تحقق 7 هزار و 885 مورد خدمات جانبی حفاری به موازات عملیات حفاری اشاره و افزود: این خدمات متنوع که افزون بر 20 نوع کار تخصصی در صنعت حفاری است مشتمل بر 4 هزار و 175 عملیات در مدیریت سیمان و انگیزش چاه، 2 هزار و 288 عملیات در مدیریت خدمات فنی حفاری و یک هزار و 422 عملیات در مدیریت خدمات ویژه حفاری است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: همسو با این برنامه‌ها، شرکت ملی حفاری ایران حضور موثر در بازارهای بین المللی و منطقه را هدفگذاری کرده و در چند ماه اخیر مذاکرات مستمری با شرکت حفاری عراق (IDC)، شرکت روسی تاتنفت (TAT NEFT) و همچنین چند شرکت خارجی دیگر به عمل آورده و مقدمات گفت‌وگو با مقام‌های نفتی دو کشور عمان و قطر نیز در جریان است.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در نیمه دوم سال گذشته چند تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های ایرانی از جمله مدیریت طرح‌های صنعتی ایران  (IPMI)، شرکت دانا انرژی و  شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) امضا و مبادله شد که بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها شرکت ملی حفاری ایران و این شرکت‌ها در پروژه‌های نفت و گاز در داخل و خارج از کشور همکاری خواهند داشت.

سپهری یکی از مهمترین برنامه های این شرکت را برگزاری دوره های تخصصی برای کارکنان شرکت عنوان کرد و گفت: اوایل پارسال قرارداد همکاری پنج ساله با شرکت اسکاتلندی در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی کنترل فوران (IWCF) امضا شدکه با توجه به دانش تخصصی مهار و کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز دارای اهمیت بالایی است.

مدیرعامل شرکت ضمن تاکید بر رعایت استانداردها و ضوابط HSE، استمرار برگزاری دوره‌های تخصصی مرتبط با بهداشت، ایمنی و محیط زیست را در سال جدید یادآور شد.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی»، افزود: این شرکت تامین نیازهای خود از تولیدات داخلی را در اولویت قرار داده و امسال در همکاری با سازندگان و تولیدکنندگان برای بومی سازی کامل صنعت حفاری و استفاده از کالاها و اقلام ساخت داخل تلاش خواهد کرد.

کد خبر 282005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =